2 lata gwarancji  90 dni na zwrot towaru  ponad 20000 zegarków
Czas Zegarków - Największy Skandynawski sprzedawca zegarków online
koszyk jest pusty
Używane zegarki

Obsługa klienta
W czym możemy Ci pomóc?

2 lub więcej lat gwarancji

Wszystkie zegarki CzasZegarki™ mają co najmniej 2-letnią gwarancję. W zależności od marki i typu zegarka, oferujemy dwa rodzaje gwarancji; oficjalna gwarancja producenta lub nasza 12-24 miesięczna gwarancja sprzedawcy. Dla każdego zegarka określony jest rodzaj gwarancji. Wszysktie zegarki wysokiej klasy posiadają oficjalną gwarancję producenta na całym świecie.

Oficjalna Gwarancja Producenta (gwarancja ogólnoświatowa)

Ten zegarek posiada oficjalną ogólnoświatową gwarancję producenta, opieczętowaną i wydaną przez autoryzowanego dealera w naszej sieci. Oficjalna gwarancja ogólnoświatowa oznacza, że zegarek może pozostać u autoryzowanego dealera lub w centrum serwisowym w kwestii gwarancji. Oficjalne gwarancje są zazwyczaj ważne przez 24 miesiące lub dłużej. Oficjalna gwarancja ogólnoświatowa obejmuje tylko i wyłącznie wady produkcji lub materiał, a nie problemy spowodowane błędnym użytkowaniem.

Gwarancja sprzedawcy Czas Zegarków™

Zegarkom, nie objętym gwarancją producenta, udzielamy naszej gwarancji sprzedawcy n a12, 24 lub 36 miesięcy (okres gwarancji podany jest przy każdym produkcie). W przypadku, gdy powstaje kwestia gwarancji, prosimy skontaktuj się z nami w celu otrzymania dalszych instrukcji.

Gwarancja obejmuje błędy produkcji I materiału.

Należy pamiętać, że gwarancja nie obejmuje:
- szkody spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem, zaniedbaniem, brakiem odpowiedniej konserwacji lub inne szkody nie związane bezpośrednio z błędem produkcji lub materiału.
- szkody wyrządzone przez centra nieautoryzowanych napraw.
- uszkodzenie koronki i/lub szkła.
- uszkodzenie bransolety lub koperty.
- zalanie niewodoodpornego zegarka (wodoodporny = 10 ATM).
- usunięty lub zniekształcony numer seryjny.
-Należy pamiętać, aby dołączyć dowód zakupu/gwarancji do zegarka przy zwrocie do naprawy i należy skontaktować się z nami przed wysłaniem czegokolwiek.

Co robić, gdy istnieje problem z moim zegarkiem?

W przypadku, gdy wynika problem z zegarkiem skontaktuj się z nami a my pomożemy Ci. Odpowiadamy na wszystkie e-maile w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych!

90-dniowy zwrot

Chcemy, abyś czuł/a się bezpiecznie kupując u nas, bez względu czy kupujesz dla siebie czy jako prezent. Dlatego oferujemy 90-dniową polisę zwrotu na nieużywane artykuły, abyś miał/a pewność, że w przypadku, gdy prezent lub zakup nie spełnia oczekiwañ, można zwrócić go lub zamienić na inny model. Jeśli chcesz zwrócić towar, należy skontaktować się z nami w celu otrzymania dalszych instrukcji przed wysłaniem czegokolwiek – uwaga: nie przyjmujemy nie zgłoszonych zwrotów.

Warunki zwrotu

Aby zwrócić towar, musi on być w takim samym stanie, w jakim go otrzymałeś/aś. Wszystkie plomby zabezpieczające, osłony ochronne i/lub naklejki na zegarku lub pudełku muszą być w stanie nienaruszonym. Wszystkie akcesoria i dokumenty towarzyszące, muszą być zwrócone i nie mogą być w żaden sposób modyfikowane (zapobiega to fałszowaniu lub kopiowaniu dokumentów gwarancyjnych).

Towar musi być zwrócony w oryginalnym opakowaniu i odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem podczas transportu

Zegarek musi być zwrócony zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez Czas Zegarków™.

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz zwrócić towar, a my wyślemy Ci wszystkie instrukcje, których potrzebujesz.

Warunki sprzedaży w sklepie internetowym Czas Zegarków

Szczególy dotyczące wniosku o otwarcie konta

Podczas dokonywania transakcji poprzez Czas Zegarków (domena we własności Scandinavian Luxury Group AB/SLG AB), klient zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy danych logowania – loginu i hasła oraz dostępu do komputera. Dodatkowo, klient bierze na siebie odpowiedzialność za wszystkie aktywności dokonane z poziomu swojego konta klienta. Musisz mieć 18 lat, aby dokonywać transakcji na stronie Czas Zegarków. SLG AB zastrzega sobie prawo do odmowy dostawy lub usługi, zawieszenia konta, usuwania lub edytowania treści lub usunięcia zamówienia według własnego uznania. Informacje o klientach uzyskane przy logowaniu lub transakcji mogą być wykorzystane do personalizacji i poprawy usług, treści oraz materiałów reklamowych. Dane osobowe nie będą wykorzystywane ani udostępniane trzecim stronom w celach reklamowych lub komercyjnych. Firma SLG AB podejmie wszelkie kroki celem zapewnienia poufności informacji. Elektroniczna wersja każdego zamówienia jest przechowywana przez SLG AB oraz dostępna jest na żądanie klienta. Druki zamówień będą w języku angielskim, natomiast korespondencja będzie w języku polskim lub angielskim w zależności od preferencji. Klient wyraża zgodę na kontrolę danych osobowych celem wykrycia próby fałszywych zakupów.

Polityka prywatności

Dane osobowe dostarczone przez klienta mogą być wykorzystane do personalizacji oraz poprawy usług, treści oraz materiałów reklamowych. Dane osobowe nie będą wykorzystywane ani udostępniane trzecim stronom w celach reklamowych lub komercyjnych. Firma SLG AB podejmie wszelkie kroki celem zapewnienia poufności informacji. Newslettery marketingowe będą jasno i czytelnie oznaczone jako takowe, w każdym newsletterze będzie czytelny link do ewentualnego wypisania się z listy mailingowej. W razie wypisania się z listy mailingowej, nie będziemy się z Tobą kontaktować za pomocą tego kanału.

Dostawa

Standardowa wysyłka FedEx jest zawsze bezpłatna w Czas Zegarków™. Wyjątek to wybranie opcji przesyłki za pobraniem – w tym przypadku usługa kosztuje 240 złotych.

Kody rabatowe

Kody na bezpłatną dostawę lub inne kody rabatowe stanowią własność Czas Zegarków i nie mogą być powielane ani łączone z innymi ofertami.

Zwroty

Produkty nieużywane mogą być zwrócone ze zwrotem całości kwoty w ciągu 90 dni. (pod warunkiem, że są w nieużywane) . Klient zobowiązany jest skontaktować się z działem obsługi klienta pod support@czaszegarkow.pl aby dostać potwierdzenie zwrotu oraz instrukcję dotyczącą przesyłki. Koszty przesyłki zwrócone zostaną klientowi, o ile zwrot przebiega zgodnie z instrukcjami działu obsługi klienta.

Cło

Wszystkie produkty są wysyłane ze Szwecji w ramach Unii Europejskiej, więc polscy klienci nie mają obowiązku oclenia produktów.

Uwagi

W razie pytań lub uwag prosimy o kontakt pod adresem mailowym support@czaszegarkow.pl albo pod numerem telefonu +46 855 801 584 (godziny otwarcia – dni robocze od 10.00 do 17.00).

Ceny

Ceny podane na stronie obowiązują w chwili zakupu, ale zastrzegamy sobie ewentualne błędy w cenie z powodów problemów technicznych. Zmiany cen warunkują m.in. okoliczności, na które nie mamy wpływu – np. zmiany kursu walut, cen zakupu towarów od producenta, dostępności. Jeżeli ewentualne błędy techniczne bądź powyższe okoliczności wystąpią po złożeniu zamówienia, klient zostanie poinformowany o nowej cenie oraz o możliwości odstąpienia od złożenia zamówienia. Wtedy SLG AB zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia. Jeżeli z jakiegoś powodu klient nie będzie zadowolony z produktu, może go zwrócić w stanie nienaruszonym, nieużywanym w ciągu 90 dni za pełnym zwrotem całości kwoty. Zasady i warunki zwrotów reguluje podpunkt „Zwroty”. Polityka firmy SLG AB to dążenie do sprawiedliwego i uczciwego porozumienia z klientem.
Wszyskie ceny są podane w walucie polski złoty. Zastrzegamy sobie prawo akceptacji lub odrzucenia zamówienia, do odmowy przyjęcia zamówienia oraz do zamknięcia konta za pisemnym zawiadomieniem.

Kodeks Praktyk / Tryb postępowania reklamacyjnego

W sprawach dotyczącej naszej działalności oraz obługi klienta jesteśmy zobowiązani do przestrzegania kodeksu dobrych praktyk. Naszym celem jest satysfakcja klienta, którą realizujemy m.in. poprzez sprawną obsługę reklamacji. W razie ewentualnych pytań odnośnie zamówienia lub przesyłki prosimy o kontakt pod adresem e-mail support@czaszegarkow.pl lub pod numerem telefonu +46 855 801 584 (Telefon jest czynny w dni robocze w godzinach od 10.00 do 17.00) Staramy się odpowiadać na e-maile w przeciągu jednego dnia roboczego.
W razie, gdy klient nie jest zadowolony z proponowanego rozwiązania, skargi może kierować do szwedzkiego urzędu ochrony konsumentów ARN, Allmäna Reklamationsnämnden, Box 174 SE10123 Stockholm, Sweden.

Dostępność

Wszystkie zamówienia realizowane są w zależności od dostępności produktów. W razie trudności z realizacją zamówienia, klient dostanie informację zwrotną z proponowanym alternatywnym produkcie lub z możliwością anulowania zamówienia.

Odwzorowanie kolorów

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby dokładnie odwzorować produkt – opisy i zdjęcia na stronie internetowej Czas Zegarków. Jednak kalibracja monitora lub inne ograniczenia techniczne mogą spowodować niewielkie rozbieżności. Jeżeli produkt nie spełnia oczekiwań, klient może zwrócić produkt według informacji w dziale „Zwroty”.

Prawa autorskie

© Copyright 2006-2015 Czas Zegarków (firma Scandinavian Luxury AB), Box 11256, SE10061 Stockholm, Sweden. Szwedzki numer identyfikacji podatkowej: 5567216170

Dostawca produktów i usług

Wszystkie produkty sprzedawane na stronie Czas Zegarków są nowe i nieużywane. Produkty dostępne na stronie to zegarki oraz usługi okołoproduktowe – ubezpieczenia, ochrona przed zniszczeniem, etc.
Zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży.
Dostawcą jest Scandinavian Luxury AB (poprzez stronę internetową czaszegarkow.pl), Box 11256, SE10061 Stockholm, Sweden. Szwedzki numer identyfikacji podatkowej: 5567216170.
Adres firmy: Gotgatan 19, SE11646 Stockholm, Sweden.
Szwedzki VAT: SE-556721617001

Platnosc kartą kredytową

Dane karty kredytowej po uprzedniej autoryzacji są sprawdzane i weryfikowane przez firmę zewnętrzną, zajmującą się obsługą kart kredytowych. Wszystkie dane wysyłane są połączeniem szyfrowanym przy użyciu bezpiecznego serwera, SLG AB nie ma dostępu do pełnych numerów kart. Płatności kartami American Express oraz Diners ze względu na ogranicznia w czasie rezerwacji, rozpatrywane będą w terminie 30 dni, niezależnie od czasu dostawy produktu.

Siedziba

Dostawcą produktów ze strony Czas Zegarków jest firma Scandinavian Luxury AB, Box 11256, SE10061 Stockholm w Szwecji. Szwedzki nr VAT: SE-556721617001 Funkcję dyrektora zarządzającego pełni Joel Lagerroos.
Połączenia telefoniczne przychodzące i wychodzące mogą być nagrywane w celu podwyższenia jakości usług.

Kody rabatowe oraz karty podarunkowe w Czas Zegarków

Kody rabatowe oraz karty podarunkowe podlegają ograniczeniom czasowym, ważne są do określonej daty.
Karty podarunkowe to karty jednorazowego zakupu, nie mogą być wymieniane na gotówkę. W razie dokonania zakupu na kwotę niższą niż kwota na karcie podarunkowej, różnica pozostanie na koncie klienta, do wykorzystania przy następnym zakupie. Różnica nie może być zwrócona w gotówce.
Należy pamiętać, że kody rabatowe oraz karty podarunkowe mają swoją wartość. SLG AB nie ponosi odpowiedzialności za utratę kodu lub karty podarunkowej.

Przeglądarki

Czas Zegarków działa pod następującymi przeglądarkami: Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer oraz Apple Safari.

Prawo

Powyższe warunki zakupu regulowane są przez prawo szwedzkie i zgodnie z nim będą interpretowane. Przy akcpetacji warunków, strony uznają jurysdykcję sądów szwedzkich.

100% Bezpieczne metody płatności

Oferujemy kilka różnych płatności. Można płacić przez PayU, kartą kredytową, kartą debetową lub przelewem bankowym. Zastrzegamy sobie prawo do podwyższenia ceny, gdy jest to poza naszą kontrolą.


PayU - przelew internetowy

PayU
Dzięki usługom proponowanym przez PayU zyskują Państwo komfort, iż płatność zostanie potwierdzona w najszybszy możliwy sposób, dzięki czemu zamówiona usługa czy towar zostanie zrealizowana szybciej niż za pośrednictwem tradycyjnego przelewu.

Lista obsługiwanych banków:

- mBank - PKO Bank Polski - Bank Zachodni WBK
- ING - Bank Pekao - Alior Bank
- Millennium bank - City handlowy - BOŚ
- Bank BPH - Credit Agricole - BGŻ BNP Paribas
- Deutsche Bank - Eurobank - IdeaBank
- PBS bank - GET IN bank - Noble Bank

PayU - raty

PayU
Dzięki ratom PayU łatwo i wygodnie robisz zakupy nawet wtedy, gdy nie masz środków. Na raty możesz kupować zegarki na łączną kwotę od 300 zł do 20 000 zł.

Karta kredytowa lub debetowa - MasterCard, Visa

Visa MasterCard
RBS WorldPay to nasi dostawcy usług płatniczych za zakupy kartą. Bankiem operującym jest Svenska Handelsbanken. W przypadku zakupu kartą kredytową lub debetową, po ręcznym sprawdzeniu, potwierdzenie zamówienia jest wysyłane na Twój e-mail.

Przelew bankowy

Bank Wire Transfer
Jeśli zdecydujesz się zapłacić przelewem bankowym, po złożeniu zamówienia otrzymasz automatyczną wiadomość mailową z informacjami o płatności. Postępuj zgodnie z instrukcjami w mailu, po otrzymaniu przez nas płatności, będziemy kontynuowali realizację Twojego zamówienia.

W pełni ubezpieczona dostawa

Wysyłamy na cały świat z pełnym ubezpieczeniem za pomocą FedEx. Po wysłaniu Twojego zamówienia, otrzymasz od nas maila z informacjami śledzenia przesyłki.

Zastrzegamy sobie prawo do nie dostarczenia przesyłki, jeśli towar ma wyraźnie błędne ceny, jeżeli towar jest niedostępny albo jeśli my lub nasi partnerzy podejrzewają oszustwo.

Termin dostawy

Jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z tysiąca modeli, które mamy dostępne ( na co wskazuje symbol – “Dostępne”), wysyłamy zamówienie w ciągu 1-2 dni roboczych. Otrzymasz e-mail z informacjami śledzenia i przewidywanym czasem przybycia, jak tylko przesyłka opuści nasz magazyn.

Dla artykułów nie na stanie, czas realizacji zazwyczaj waha się między 2-8 tygodni. Bardziej szczegółowe oszacowanie można spostrzec przy ikonie „Nie dostępny” przy każdym modelu.

Jaki jest koszt dostawy?

Dostawa jest zawsze darmowa w Czas Zegarków™!

Ubezpieczenie – Unikalna Ochrona

Nasza usługa obejmuje to, czego nie obejmuje gwarancja. Za niewielką opłatą oferujemy unikalną ochronę zegarka, która pokrywa:
  • Uszkodzenia w przypadku etui, klamry, linek, korony, tarczy itp.
  • Uszkodzone lub porysowane szkło
  • Uszkodzenia od wody i wilgoci (zegarki minimum 5 ATM)
  • Uszkodzony lub niefunkcjonujący mechanizm


Co robić, jeśli coś dzieje się z zegarkiem

Skontaktuj się z nami, a my wyślemy Ci etykietę przesyłki zwrotnej.
Wysyłka zwrotna jest w pełni ubezpieczona i bezpłatna.
Możemy naprawić lub wymienić zegarek w zależności od stopnia uszkodzenia.
Nigdy nie będziesz musiał/a za nic płacić, bez względu na obrażenia, o ile mieszczą się one w ramach naszej polityki obejmującej uszkodzenia.
Naprawy są wykonywane przez naszych biegłych zegarmistrzów z wieloletnim doświadczeniem.

Co nie jest objęte?

Nasza ochrona szkód obejmuje tylko części zegarka, które jesteś w stanie do nas wysłać. Nie wymieniamy brakujących części, takich jak diamenty czy złote klamerki, chyba że wadliwa część zostanie do nas przesłana. Ochrona szkody nie obejmuje normalnego zużycia eksploatacyjnego na skóry, tkaniny lub gumy. Nie pokrywa odszkodowania od wody dla zegarków z wodoodpornością gorszą niż 5 ATM.

Jak wykupić ubezpieczenie?

Będziesz miał/a możliwość wyboru ubezpieczenia i czasu trwania dla każdego zegarka w koszyku przed finalizacją zamówienia.

Jaki jest koszt ubezpieczenia?

Cena ubezpieczenia zależy od ceny zegarka i można ją sprawdzić na stronie każdego zegarka – niebieska ikona tarczy.

FAQ – Pytania i Odpowiedzi

Poniżej w FAQ znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Skontaktuj się z nami jeśli masz dodatkowe pytania, a odezwiemy się do Ciebie.

Kliknij na pytanie poniżej, aby zobaczyć odpowiedź:

Wszystko o zegarkach – Krótki przewodnik


Zegarek analogowy
W terminologii zegarków, zegarek analogowy pokazuje czas za pomocą tarczy i wskazówek, w przeciwieñstwie do zegarka cyfrowego, który pokazuje czas w liczbach na ekranie LCD.

Alarm
Zegarek z funkcją alarmu umożliwia użytkownikowi ustawienie przypomnienia z sygnałem wizualnym lub audio.

Powłoka antyrefleksyjna
Szkło większości zegarków jest pokryte folią antyrefleksyjną, co pozwala odczytać czas bez odblasku, np. spowodowanego bezpośrednimi promieniami słoñca.

ATM
ATM jest skrótem “atmospherical preassure” (ciśnienie atmosferyczne) i jest używany do oznaczania wodoodporności. Jeden ATM jest równy około 10 metrom. Dla zegarków do pływania zaleca się przyjmować minimum 10 ATM / 100 M. Dla nurkowania - przynajmniej 20-30 ATM.

Cyfry arabskie
Numery obecnie używane w zachodnim świecie wprowadzono w średniowieczu przez arabskich kupców. Dlatego też nazywane są cyframi arabskimi ( 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9).

Dekiel
Dekiel jest tylnią częścią zegarka, zazwyczaj mocowany za pomocą wkrętów lub na wcisk. Dekle zegarków wysokiej klasy są często zdobione, a w niektórych przypadkach transparentne, umożliwiające wgląd wewnątrz zegarka.

Baterie
Patrz kwarcowe.

Wskaźnik baterii
Wskaźnik baterii pokazuje ilość energii pozostałej w akumulatorze, a tym samym powiadamia użytkownika, kiedy należy wymienić baterie.

Koperta
Koperta jest zewnętrzną osłoną zegarka, zawierającą cały jego mechanizm. Zazwyczaj wykonana jest ze stali, złota, tytanu lub tworzywa ceramicznego.

Klamra z bolcem
Klamra z bolcem przypomina mechanizm zamykania paska. Klamry tego typu używane są do pasków skórzanych lub gumowych.

średnica
średnica zegarka jest mierzona na zewnątrz jego obudowy i nie obejmuje wielkości korony lub przycisków.

Wieczny kalendarz
Wieczny kalendarz jest funkcją bardzo złożoną i rzadko występującą w zegarkach – pokazuje datę i bierze pod uwagę różne długości miesięcy oraz lata przestępne. Błąd może wystąpić dopiero po 100 latach.

Szczęśliwy zegarek
Kiedy zegarki analogowe pokazują godzinę dziesięć po dziesiątej lub za dziesięć drugą, wskazówki zegarków ustawione są w tzw. Uśmiechniętej pozycji. Fotografując zegarki do celów marketingowych, ustawia się ich wskazówki najczęściej w tych pozycjach.

Szkło
Szkło w zegarkach jest zazwyczaj jednym z dwóch typów: szafirowe lub mineralne. Szkło szafirowe jest bardziej powszechne, gdyż oferuje bardzo dobrą odporność na zarysowania od codziennego noszenia. Szkło mineralne, które jest bardziej miękkie i można je łatwiej zarysować, ma tą zaletę, że po pęknięciu nie rozbija się na ostre kawałki. Jest więc używane wtedy, kiedy ostre odłamki szkła mogą spowodować zagrożenie, np. wszystkie zegarki używane przez NASA muszą mieć szkła mineralne.

GMT
GMT, Greenwich Mean Time, jest strefą czasową używaną do koordynowania UTC (Coordinated Universal Time). UTC jest podstawą wszystkich cywilnych standardów utrzymywania czasu i jest zachowana przez atomowe zegarki z niezwykłą precyzją. W zakresie zegarków, GMT to nazwa funkcji, która pokazuje dwie różne strefy czasowe.

Giloszowanie
Giloszowanie jest rodzajem zdobienia normalnie używanego na tarczach zegarków. Odpowiedni wzór giloszowy jest wykonywany przez maszynowe wycięcia na powierzchni. Obecnie większość firm wykonuje wzór za pomocą pieczęci a nie cięcia. Jednym z nielicznych wyjątków jest Breguet, który jeszcze wykonuje odpowiednio ciętą plecionkę.

Podtrzymanie
Podtrzymanie jest tym, co sprawia, że zegarek tyka po nakręceniu. Niektóre zegarki mechaniczne mają wskaźnik mocy, aby pokazać ilość pozostałej energii. W zegarkach kwarcowych na baterie zapas mocy jest zazwyczaj mierzony w latach, a nie dniach, jak to jest w przypadku zegarków mechanicznych.

Szkło hesalitowe
Jest to rodzaj szkła mineralnego, używanego przez Omegę w niektórych modelach, najsłynniejszym jest Speedmaster "Moonwatch". Jak inne szkła mineralne, szkło hesalitowe nie rozbija się na ostre kawałki po pęknięciu, dlatego jest preferowany przez NASA.

Uchwyty
Cztery elementy wystające z koperty zegarka, do których przymocowuje się pasek, są uchwytami. Szerokość między dwoma uchwytami, zazwyczaj 18-26 mm, określa jaki rodzaj bransoletki pasuje do zegarka.

Grubość
Grubość zegarka jest mierzona pomiędzy przednią a tylnią częścią obudowy w maksymalnej odległości.

Indeksy
Oznaczenia godzin na tarczy zegarka są nazywane indeksami. Zazwyczaj są one w kształcie linii, kropek, cyfr arabskich, cyfr rzymskich lub z kamienii szlachetnych.

Kamienie
Do zminimalizowania tarcia i zwiększenia dokładności czujnika ruchu, stosowane są kamienie jako łożyska pomiędzy zębami. Kamienie te produkowane są w taki sam sposób jak szkło szafirowe. Liczba kamieni jest stosowana do określenia złożoności czujnika ruchu. Im wyższa liczba kamieni, tym bardziej skomplikowane ruchy.

Kaliber
Kaliber to inna nazwa dla czujnika ruchu. Zaawansowany kaliber może służyć do wielu funkcji: stopera, wiecznego kalendarza, czy repetiera. Jakość kalibru wpływa również na maksymalną możliwą rezerwę energii.

Ceramika
Materiały ceramiczne są coraz częściej stosowane przy tworzeniu zegarków. Są bardzo twarde, twardsze nawet niż stal, a także lepiej zachowują oryginalny kolor. Nie blakną przy promieniach UV.

Komplikacja
Każda funkcja taka jak chronograf, datownik, alarm jest nazywana komplikacją. Zegarek z dużą ilością funkcji nazywa się "Grande Complication".

Korona
Korona jest przyciskiem stosowanym do ustawiania czasu oraz, w niektórych przypadkach, datę w zegarku. Może być zakręcana, co zwiększa wodoodporność, i znajduje się najczęściej na pozycji 3 godziny.

Chronograf
Chronograf jest zegarkiem analogowym z funkcją stopera.

Chronometer
Chronometer jest tytułem nadanym zegarkowi, który przeszedł rygorystyczne badania Szwajcarskiego Centrum Certyfikacji (C.O.S.C.) na dokładność i otrzymał certyfikat. Pierwotnym celem tego badania było poświadczenie, że zegarek jest na tyle dokładny, aby mógł być wykorzystywany do celów nawigacyjnych, gdzie życie lub śmierci wielu ludzi może zależeć od dokładności odczytu.

Zegarki mechaniczne
Każdy pojedynczy zegarek jest testowany w pięciu różnych pozycjach, w trzech różnych temperaturach w ciągu szesnastu dni. Zegarek mechaniczny nie może odbiegać więcej niż -4/+6 sekund na dobę, aby zdać test C.O.S.C.

Zegarki kwarcowe
Każdy pojedynczy zegarek testowany jest w jednym miejscu, w trzech różnych temperaturach, w ciągu jedenastu dni. Aby otrzymać certyfikat C.O.S.C., zegarek musi być dziesięć razy tak dokładny, jak każdy standardowy zegarek kwarcowy i nie może odbiegać od normy więcej niż 0,2 sekundy na dobę w każdym kierunku.


Kwarc
Kwarc jest rodzajem minerału. W postaci krystalicznej wykorzystywany jest do tworzenia rezonatorów kwarcowych, których liczba drgañ określa czas. Dzisiaj używane są syntetyczne krysztaly i cięte dla optymalnej wydajności, tworząc bardzo dokładny czasomierz.

Limitowana edycja
Nektóre zegarki produkowane są w limitowanych edycjach. Zwykle mają specjalny wygląd lub funkcje i są często wykonane z okacji rocznicy danej serii itp.

Automatyk, samonakręcający się
Zegarek automatyczny lub samonakręcający się jest zasilany przez sprężynę, przymocowaną do wirnika, który obraca się przy ruchu nadgarstka.

Nakręcany ręcznie, mechaniczny
W zegarku mechanicznym główna sprężyna nawijana jest ręcznie, przekręcając koronkę.

Repetier
Repetier to kompleksowa, wysoko ceniona i często dość droga komplikacja. Jest to genialna fukcja, która umożliwia powtórzenie sygnałem dźwiękowym aktualnej godziny lub kwadransa.

Fazy księżyca
Funkcja pokazująca różne fazy księżyca na tarczy.

PVD
PVD (Physical Vapour Deposition) jest rodzajem powlekania wierzchniej warstwy metali. Zapewnia bardzo trwałe i niskie tarcie powierzchni. Powłoki PVD są zazwyczaj czarne lub ciemnoszare.

MOP
MOP jest angielskim skrótem Masy Perłowej, która jest organicznym materiałem kompozytowym, stosowanym czasami w tarczach zegarków. Lśniąca i złożona powierzchnia zwiększa atrakcyjność zegarka. Jest powszechnie używany w jubilerstwie oraz damskich zegarkach. Można ją również znaleźć w niektórych męskich modelach Rolexa.

Funkcja Rattrapante
Funkcja Rattrapante jest zaawansowaną formą stopera, gdzie dwie główne wskazówki sekundowe poruszają się niezależnie od siebie. Umożliwia to śledzenie kilku odstępów czasowych.

Ramka
Ramka znana również jako luneta, przytrzymuje szkło w kopercie. Zegarki do nurkowania posiadają lunetę obrotową, aby można było odczytać czas podczas nurkowania.

Cyfry rzymskie
Używane na tarczy jako alternatywa dla cyfr arabskich do wskazywania czasu, wynalezione przez starożytnych Rzymian jako metoda liczenia. Rzymskie cyfry dla 1-12 to I, II, III, IIII, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII.

Zegarek szkieletowy
Szkielet to świetna tradycja dekorowania zegarków. Zegarki szkieletowe mają częściowo lub całkowicie odkryte serce zegarka, poruszające się wewnętrzne części, które są misternie zrobione.

Wkręcana korona
Wkręcana korona jest używana w zegarkach dla nurków i zapobiega dostaniu się wody do wnętrza koperty nawet podczas głębokiego nurkowania.

Zawór bezpieczeñstwa, hel
Zawór bezpieczeñstwa uwalnia hel z zegarków dla nurków, zapobiegając zbyt wysokiemu ciśnieniu w zegarku i pęknięciu szkła. Zawór taki może być automatyczny lub ręczny.

Tachometr
Tachometr jest to skala umieszczona na ramce szkiełka lub na krawędzi tarczy zegarka, która umożliwia obliczenie prędkości w milach lub w kilometrach na godzinę.

Tryt
Tryt jest słabo promieniotwórczym izotopem wodoru, używanym w zegarkach dla jego świetlnych właściwości – świeci w ciemności. Radioaktywność jest zbyt mała, aby była szkodliwa dla ludzi, lecz wszystkie zegarki zawierające tryt muszą informować o tym literą T, umieszczaną na tarczy zwykle w pobliżu godzinowej cyfry 6.

Tourbillon
Tourbillon został wymyślony przez mistrza zegarmistrza Louis Breguet w 1801. Urządzenie to zwiększa precyzję zegarka, kompensując niewielkie zaburzenia spowodowane grawitacją ziemską. Zwykle dostęny jest w wysokiej klasy zegarkach.

Wodoodporność
Niektóre zegarki są przeznaczone do noszenia pod wodą i dlatego są odpowiednio zbudowane. Modele te mają specjalne koperty, dodatkowo odporne szkło, wkręcane korony, a niektóre pojadają również helowy zawór bezpieczeñstwa, praktyczny przy nurkowaniu na ekstremalnych głębokościach. Wkręcane korony jako pierwszy opatentował Rolex w swoich modelach Oyster i od tamtej pory zostały wdrożone przez wielu producentów jako element, który jest najbardziej narażony na przepuszczanie wody. Nawet jeśli zegarek ma certyfikat na nurkowanie aż do 1000m, jeśli jego korona nie jest zabezpieczona, a gumowe uszczelki nienaruszone, woda i tak dostanie się do środka nawet w niewielkich ilościach.
Tutaj Skontaktuj się z nami
Czas Zegarków - Informacje o firmieSCANDINAVIAN LUXURY GROUP SP. Z O.O.
ul. Uniwersytecka 13
40-007 Katowice
NIP: 9542770986

Spółka jest częścią szwedzkiego Scandinavian Luxury Group - największego sprzedawcy zegarków w skandynawi.

Główne biuro
Gotgatan 19
116 46 Sztokholm
Swecja

Adres pocztowy/Zwroty towarów
Box 11256
100 61 Sztokholm
Swecja

Kontakt
email: support@czaszegarkow.pl
tel: 0046-8-558 015 84 (Szwecja)
(obecnie kontakt telefoniczy jedynie w języku angielskim, szwedzkim i fińskim)


Czas Zegarków oferuje nowe i oryginalne towary uzyskiwane od autoryzowanych dystrybutorów. Jesteśmy szwedzką firmą internetową, specjalizującą się w sprzedaży produktów luksusowych w lepszych cenach. Naszym celem jest oferowanie atrakcyjnego asortymentu w połączeniu z bardzo dobrą obsługą i konkurencyjnymi cenami!

Joel Lagerroos, Dyrektor Zarządzający


Czas Zegarków - Największy Skandynawski sprzedawca zegarków online © 2006-2017 - zegarki na rękę | Blog
KlockorKlokkerUreKellotZegarki Część
Scandinavian Luxury Group