Bulova – kilka słów o marce

Bulova to dziś jedna ze znanych i cenionych marek zegarmistrzowskich na świecie. Szczególnie popularne są modele damskie, które zachwycają swoją elegancją i wyrafinowaniem.

Warto jednak wiedzieć, że marka ta ma około 140 lat, a sama firma od lat wprowadza innowacyjne rozwiązania doceniane przez znawców tematu, ale również przez zwyczajnych użytkowników.

Joseph Bulova w 1875 roku otworzył mały sklep z zegarkami na Dolnym Manhatanie. W ten sposób rozpoczęła się jego przygoda z branżą zegarkową. Już od samego początku Bulova stawiał na najwyższą jakość wykonania. Jego zdaniem zegarki powinny być perfekcyjne i do tego dążył.

Bulova stawiając na jakość i nowoczesność co trochę wprowadzał na rynek nowe modele czasomierzy wyposażonych w innowacyjne rozwiązania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują zegarki z 1919 roku, w których jako pierwszy zastosował łożyska wykonane z kamieni szlachetnych. Warto też wspomnieć, że pierwszy w pełni elektroniczny zegarek powstał w tej właśnie firmie. Model Accutron został zaprezentowany w 1960 roku.

Dążenie do perfekcji w branży zegarmistrzowskiej to przede wszystkim zminimalizowanie niedokładności w mierzeniu czasu. Bulova wprowadzając w swoich zegarkach nowoczesne rozwiązania poprawił ich dokładność. W modelach Precisionist oraz serii Bulova Accutron opóźnienie lub przyspieszenie wynosi zaledwie 10 sekund na rok.

bulova-accutron-spaceview-watch

Choć od dnia założenia firmy Bulova minęło już blisko 140 lat, to nadal jej głównym celem jest dążenie do doskonałości. Każdego roku na rynkach pojawiają się nowe modele zegarków Bulova, a wraz z nimi innowacje, które udoskonalają pomiar czasu. Dziś zegarki Bulova to synonim doskonałej jakości i niezwykłej elegancji. Wybierając zegarek dla siebie lub najbliższych warto zapoznać się dokładniej również z tą marką.