Zegarki kupujemy w dwóch celach: użytkowym lub kolekcjonerskim. Większość z nas nabywa je po to, by odmierzały czas, ale niektórzy czerpią radość z gromadzenia legendarnych modeli. Hobbyści często podkreślają, że ludzie, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze zbieraniem czasomierzy, powinni zacząć od produktów z logo Invicta. Dziś odpowiemy na pytanie, dlaczego tak właśnie jest.

Jakie zegarki zbierają kolekcjonerzy?

Trudno jednoznacznie określić, które artykuły są najczęściej kolekcjonowane, ponieważ każdy ma własny system wartości. Część osób stawia na czasomierze konkretnej marki, inni sięgają po modele wyprodukowane w wybranych latach. Jedno jest pewne – o wiele chętniej wybierane są zegarki mechaniczne niż kwarcowe. Miłośnicy sztuki zegarmistrzowskiej uważają, że produkty z mechanizmem mają swoją „duszę” i dlatego warto je zbierać.

Dlaczego najlepiej zaczynać od zegarków Invicta?

Zegarki mechaniczne są bardziej wartościowe niż kwarcowe. Niestety, mają ogromną wadę – ich cena jest mocno wygórowana. Aby kupić artykuł z naciągiem ręcznym lub automatycznym znanych szwajcarskich marek, trzeba zapłacić sumę rzędu ok. 1000 zł (przy czym taka stawka dotyczy najpopularniejszych modeli). W przypadku, gdy zbieracz marzy o egzemplarzach z serii limitowanych, musi liczyć się ze znacznie większymi wydatkami. Początkujących hobbyści z reguły nie dysponują dużymi kwotami. Stąd też polecane są im właśnie zegarki Invicta. Modele tej marki charakteryzują się przyzwoitą jakością i niewygórowaną stawką. Najtańsze egzemplarze mechaniczne kosztują ok. 300 – 400 zł, co sprawia, że może sobie na nie pozwolić niemal każdy.

Invicta – nie tylko w standardzie

Invicta, podobnie jak większość firm, co pewien czas wypuszcza na rynek serie kolekcjonerskie. Ich cena jest nico wyższa, aczkolwiek nie tak zawrotna, jak w przypadku topowych marek typu Rolex czy Omega. Warto zbierać na nie środki, ponieważ z upływem czasu zyskają one na wartości. Dodatkowo będą stanowić niebanalne uzupełnienie kolekcji. Wielu pasjonatów podkreśla, że gromadzenie czasomierzy to nie zamiłowanie, ale nałóg. Kiedy kupuje się pierwszy model, zazwyczaj nie myśli się o kolejnych. Jednak z każdym następnym pragnie się rozszerzać zasoby. W ten sposób zbiór rośnie i nabiera wartości nie tylko finansowej, ale przede wszystkim sentymentalnej.

Kolekcjonowanie zegarków to dobra lokata kapitału!

Choć większość inwestorów wybiera obligacje skarbowe lub akcje giełdowe, niektórzy decydują się na dość nietypowe produkty. Zegarki stanowią wydatek, którego zwrot jest trudny do przewidzenia. Wprawdzie co pewien czas w sieci pojawiają się doniesienia o zawrotnych sumach czasomierzy osiąganych na aukcjach, ale dotyczy to pojedynczych egzemplarzy. Do interesujących przykładów zalicza się artykuł marki Patek Philipe Grandmaster Chime (1). Produkt został sprzedany za ponad 31 mln dolarów. Warto jednak podkreślić, że sektor luksusowych zegarków i biżuterii należy do jednego z najdynamiczniej rozwijających się na rynku. Potwierdzają to wyniki raportu KPMG. Według analityków, jeśli takie tempo wzrostu będzie się dalej utrzymywało, w 2023 kategoria ta może osiągnąć wartość 1,2 mld zł (2). Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób uzupełnia portfel produktów inwestycyjnych o dobra luksusowe.

Chcesz zbierać produkty Invicta? Dowiedz się, na jakie zegarki warto postawić!

W ofercie producenta znajduje się ogromny wybór towarów. Przy wyborze egzemplarzy do kolekcji dobrze wziąć pod uwagę charakterystyczne elementy, które w przyszłości będą stanowić ich wyróżnik. Ciekawie prezentuje się czarny bolt ozdobiony nietypowymi grafikami. Do interesujących opcji zalicza się ponadto artykuł z serii Pro Diver. Jest on przystosowany do nurkowania. Posiada niebieski front i stalową bransoletę w odcieniu złota. Uwagę zwraca też damski czasomierz z białej satynowej skóry. Odznacza się on szkieletową tarczą, która pozwala na obserwowanie pracy trybików mechanizmu.

Czasomierze Invicta zachwycają bogatą historią. Firma działa od 1837 r. Jej założyciel, Raphael Picard, dążył do tego, by tworzyć produkty dobrej jakości w konkurencyjnej cenie. Chciał, by czasomierze nie były towarem zarezerwowanym tylko dla elit. Z biegiem lat powstały nowe kolekcje. Obecnie artykuły zaskakują różnorodnością. Towary cechują się ciekawie wykonanymi kopertami i wieloma przydatnymi funkcjami.

Zobacz, jak prezentują się modele z topowych serii Invicta!

Źródła:

  1. https://www.rp.pl/Biznes/311129938-Najdrozszy-zegarek-swiata-sprzedany-na-aukcji-Cena-bije-rekord.html

  2. Raport „Rynek dóbr luksusowych w Polsce”, KPMG 2018 https://assets.kpmg/content/dam/kpmg/pl/pdf/2018/11/pl-Rynek-dobr-luksusowych-w-Polsce-2018.PD