Sportowe zegarki Garmin – na które zwrócić uwagę?

Zegarek sportowy to dziś już kanon męskiej mody. Coraz chętniej wybierają go także kobiety. Kusi ogrom modeli o wspaniałym designie, zachwycają projekty i coraz nowsze, coraz ciekawsze rozwiązania technologiczne. Zegarek sportowy, na przykład znanej firmy Garmin, można dziś zabrać na siłownię, rower i basen, nie bojąc się o jego stan po skończonych ćwiczeniach. Nieco inne zasady rządzą więc wybieraniem zegarka sportowego podkreślającego codzienny styl, mającego służyć na basenie oraz podczas biegania. Warto przygotować się do takiego zakupu, dobrze poznając wybraną markę.

Jak wybierać zegarek sportowy?

Wybór zegarka sportowego powinien być podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem. Nie każdy sprawdzi się w trakcie uprawiania tego samego sportu.

W przypadku zegarka, który planujemy zabierać ze sobą na basen, najważniejsza jest wodoszczelność – warto postawić na model z wartością ATM 10. Z pewnością przyda się także timer, minutnik, pulsometr pozwalający sprawdzać przebieg treningu.

Odporność na zanurzenie nie gra większej roli przy wyborze zegarka do biegania lub na siłownię. W zupełności wystarczy ATM 3 lub 5. Za to przyda się więcej różnorodnych funkcji – stoper, GPS, minutnik, timer i inne. To wszystko pozwala skuteczniej planować ćwiczenia – a przecież o to zazwyczaj chodzi w zegarkach sportowych.

Coraz częściej na rynku pojawiają się także modele sportowe, które służą głównie podkreśleniu stylu noszącej je osoby. Niekoniecznie są to zegarki do zadań specjalnych, które bardzo wiele przetrwają, za to wyglądają świetnie zarówno podczas spaceru z psem, w pubie oraz do sportowego garnituru. Tak rolę może z powodzeniem pełnić wiele zegarków Garmin. Jednocześnie można w nich znaleźć wiele przydatnych i zaskakujących funkcji, działających nawet w dość ekstremalnych warunkach.

 

Zegarki marki Garmin

Z całą pewnością można stwierdzić, że zegarki Garmin to zegarki jutra, doskonali asystenci wszystkich osób prowadzących sportowy, aktywny tryb życia. Wbudowany w nie system GPS, stale aktualizowany o nowe oprogramowanie i mapy doskonale towarzyszy na trasach biegowych, ale też wspomaga wędrówki outdoorowe.

W ofercie marki znajdują się modele wspomagające monitorowanie aktywności (tempa, czasu, pulsu), a także SmartWatche. Osoby, które od swojego zegarka wymagają jeszcze więcej, znajdą tu sprzęt odtwarzający muzykę a także pozwalający na dokonywanie płatności dzięki systemowi Garmin Pay.

Zegarki Garmin zostały stworzone, by towarzyszyć różnego typu aktywnościom. Wspomagają nawigowanie na jachcie, wytrzymują duże obciążenia podczas nurkowania, kontrolują intensywność wysiłku. W ofercie firmy można również znaleźć nowoczesne zegarki dla dzieci inspirowane superbohaterami, z wbudowaną aplikacją do zabawy.