Zegarek to nie tylko praktyczny, ale i modny dodatek, który można nosić zarówno do eleganckich stylizacji, jak i na co dzień. Aby jednak stanowił on spójny element całego stroju, należy wybrać odpowiedni model. Wiele zależy więc od stylu jego właściciela – jakie zegarki męskie na co dzień będą odpowiednie dla miłośnika ponadczasowej elegancji, a jakie dla osób prowadzących aktywny tryb życia?

Elegancko i z klasą

Mężczyźni wybierający najchętniej koszule i marynarki lub też panowie, których charakter pracy wymaga noszenia garnituru, powinni rozejrzeć się wśród eleganckich zegarków klasycznych. Taki model nie powinien mieć zbyt wielu ozdób – minimalizm jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem i będzie stanowił doskonałe uzupełnienie eleganckiego stroju. Klasyczne zegarki męskie tego typu nigdy nie wychodzą z mody, dlatego wybierając model dobrej jakości możemy mieć pewność, że posłużą przez wiele lat. Charakteryzują się one stosunkowo niedużą kopertą wykonaną ze stali bądź złota, mają białą lub czarną tarczę i pasek wykonany ze skóry.

Coś dla aktywnych

Sportowe zegarki męskie to dobra propozycja dla panów prowadzących aktywny tryb życia. Bardzo często są one wyposażone w funkcje przydatne podczas treningów, jak pulsomierz, termometr lub stoper, a ponadto charakteryzują się większą odpornością na kurz, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Mają też masywniejszą kopertę z dużą tarczą, wygodne w użytkowaniu przyciski, a nierzadko zdobione są kolorowymi elementami. Pasek w tego typu modelach może być wykonany z tworzywa sztucznego. Trzeba jednak pamiętać, że taki zegarek będzie świetny na co dzień, ale nie sprawdzi się w stylizacjach formalnych, a więc np. do garnituru.

Styl causal

Panowie, których praca nie wymaga ustalonego sposobu ubierania, mogą pozwolić sobie na nieco większą dowolność w wyborze zarówno kształtu koperty, jak i jej koloru, czy barwy paska. Bransoleta może bardziej rzucać się w oczy, niż w przypadku modeli klasycznych, dopuszczalne są też zdobienia. Tego typu zegarki męskie świetnie pasują do nieformalnych stylizacji.