Zegarki na wakacje – czym się kierować podczas zakupów

Wakacje za pasem, więc warto poszukać zegarka, który sprawdzi się podczas letnich wojaży.  Jaki zegarek wybrać, żeby nie popsuł się już przy pierwszej wizycie na plaży,  podczas pływania na jachcie lub pieszych wycieczek?

Tradycyjnie Casio

Zegarki Casio to najpopularniejsze czasomierze sportowe.  Firma od lat przygotowuje modele skierowane do poszczególnych grup aktywnych użytkowników. Wśród nich jest sporo zegarków, które doskonale sprawdzą się na letnich wojażach. Większość zegarków Casio charakteryzuje się wodoszczelnością, która pozwala na swobodne pływanie a nawet nurkowanie. Dzięki tej właściwości każdy posiadacz zegarka może być spokojny o jego stan niezależnie od tego co właśnie robi. Ponadto niektóre modele przeznaczone dla osób lubiących aktywność fizyczną posiadają inne przydatne podczas aktywnego wypoczynku funkcje takie jak: stoper, pulsomierz czy krokomierz.

Nautica na żagle

Kolejna wakacyjna marka to Nautica. Zegarki tego producenta skierowane są do miłośników sportów wodnych. Swoim wygładem nawiązują do żeglarstwa, o czym pisaliśmy już tutaj. Zegarki Nautica charakteryzują się wysoką wodoodpornością. Dzięki swojej szczelności nie zagrażają im również pyły, unoszące się na plażach. Dzięki temu można swobodnie wybrać się na wakacje bez obaw, że po powrocie konieczne będzie gruntowne sprzątanie wnętrza czasomierza.

Zegarki Rado

Dla tych, którzy od kąpieli morskich wolą piesze i rowerowe wycieczki idealnym rozwiązaniem będą zegarki Rado. Czasomierze te są wykonane z ceramiki, która jest bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia. Wprawdzie czasomierze tej marki nie są wodoodporne jak  Nautica czy Casio, za to znacznie twardsza koperta i odporne na zarysowania szkiełko sprawia, że nawet upadek na twardą powierzchnię nie powinien zagrozić zegarkowi.

Zegarek wakacyjny musi być nie tylko ładny i nowoczesny, ale powinien przede wszystkim być wytrzymały. Zegarki Nautica i Casio doskonale sprawdzają się w wilgotnych warunkach. Natomiast ceramiczna powłoka zegarków Rado sprawia, że są one odporne na upadek, dzięki czemu sprawdzą się idealne na wędrówki piesze i rowerowe wycieczki.