W świecie luksusowych zegarków istnieje wiele marek, które przyciągają potencjalnych klientów najlepszą jakością wykonania oraz doskonałymi opiniami wśród użytkowników. Aby jednak nosić luksusowy zegarek, wcale nie trzeba inwestować w niego przesadnie dużych pieniędzy. Pomyślała o tym marka Michael Kors, której właściciel słynie ze swojej otwartości na ludzi. Co warto wiedzieć o tych zegarkach?

Wygląd zegarków Michael Kors

Michael Kors

Zegarki Michael Kors należą do tak zwanych zegarków modowych. Marka MK jest powszechnie znana i ceniona w świecie mody. Co sezon wraz z nowymi kolekcjami ubrań na rynku pojawia się także kilka nowych modeli zegarków. Wiele osób, szczególnie pań, chętnie kupuje zegarki tej marki, ponieważ charakteryzuje je ciekawy design oraz szeroka gama różnorodnych wzorów. Jak można się przekonać – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Gdzie są produkowane zegarki Michael Kors? Największe fabryki producenta znajdują się w Chinach, Malezji oraz na Filipinach. Warto poszukać tej informacji na zakupionym modelu, aby upewnić się, że jest oryginalny. O sukcesie marki Michael Kors zadecydowały odważne wzory, które w praktyce oznaczają zarówno typowe eleganckie i ponadczasowe modele, jak i zegarki w bogatej wersji kolorystycznej. Więcej przeczytasz o nich we wpisie: Niezwykłe połączenie barw – zegarki Michael Kors.

Mechanizm zegarków Michael Kors

W przypadku zegarków modowych pierwsze skrzypce gra marka i wygląd, a dopiero kolejne cechy to mechanizm czy rodzaj materiałów, z jakich został wykonany zegarek. O zegarkach Michael Kors śmiało można powiedzieć, że posiadają dobrej jakości mechanizmy kwarcowe. Wprawdzie modele zegarków tej marki nie mają certyfikatów podobnych do zegarków szwajcarskich firm takich jak Rolex czy Omega, niemniej jednak sprawują się całkiem nieźle.

Materiały zegarków Michael Kors

Michael Kors

Zegarki Michale Kors znane są z wysokiej jakości materiałów. Do ich produkcji wykorzystywana jest zazwyczaj stal szlachetna barwiona na różne kolory i dodatkowo zdobiona. Nie jest rzadkością wykorzystanie do produkcji złota czy kryształków Svarovskiego. W większości modeli szkiełka wykonane są ze szkła mineralnego cechującego się wysoką odpornością na pęknięcia i zarysowania.

Jak poznać oryginalny zegarek Michael Kors?

Mimo że zegarki Michael Kors nie są tak drogie, jak modele bardziej luksusowych producentów, to niestety również bywają podrabiane. Aby nie dać się oszukać warto zwrócić uwagę na dokładność napisów na tarczy – czy litery są równomiernie rozmieszczone i wykonane z wysokiej jakości materiału? Czy nie ma żadnej literówki? Jeśli wybrany model wyposażony jest w subtarczę, upewnij się, że działa ona poprawnie. Dodatkowo na dekielku każdego oryginalnego zegarka Michael Kors można znaleźć:

  • datę produkcji,
  • numer seryjny,
  • wygrawerowane w metalu słowa „all stainless steel”.

O tym, jak sprawdzić oryginalność zegarka Michael Kors przeczytasz również więcej we wpisie: Jak sprawdzić oryginalność zegarka – dokumenty i certyfikaty.

Ile kosztują zegarki Michael Kors?

Wspomnieliśmy już, że modele omawianej marki świetnie się prezentują, mimo że nie należą do najdroższych. Ile kosztuje zegarek Michael Kors? W przypadku zegarków tej marki należy zaznaczyć, że cennik jest bardzo szeroki. Najprostsze modele można kupić już za 600 zł, a najdroższe kosztują nawet kilka tysięcy. Wartym podkreślenia jest fakt, że na te luksusowe zegarki, wprawdzie nie stać każdego, ale mimo wszystko są one dostępne dla dość szerokiego grona odbiorców.

Michael Kors – producent zegarków i filantrop

Michael Kors MK5216

Każdego dnia na całym świecie sprzedaje się dziesiątki tysięcy produktów oznaczonych literami MK. Warto jednak wiedzieć, że pieniądze, które pochodzą z ich sprzedaży, nie tylko pozwalają się wzbogacić właścicielowi firmy, ale również robią wiele dobrego.

Michael Kors od wielu lat poza swoją działalnością gospodarczą zajmuje się również filantropią. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, a od 2013 roku zajął się bardzo poważnie zwalczaniem głodu na świecie. Jego działalność charytatywna jest doceniana, co potwierdza przyznanie mu tytułu Światowego Ambasadora Organizacji WFP (World Food Programme).

W działalności charytatywnej Michaela Korsa szczególną funkcję pełnią zegarki z logo MK. Okresowo wypuszczane są specjalne, limitowane serie zegarków. Zasada pomocy jest prosta – jeden zegarek to 100 posiłków dla głodujących. To akcja zasługująca na szczególne uznanie, której trudno szukać u innych znanych producentów.

Zegarek Michael Kors – czy warto?

Zegarki modowe MK, choć nie są zaliczane do najdroższych i najcenniejszych zegarków świata, są dobrej jakości i warto je posiadać. Ta odrobina luksusu, jaką jest zegarek z logo znanego domu mody, jest marzeniem wielu ludzi. Na szczęście ceny poszczególnych modeli są także w ich zasięgu, więc poszukując eleganckiego i luksusowego prezentu dla najbliższych, warto wziąć pod rozwagę właśnie zegarki tej marki. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli, które zachwycają swoim wyglądem i przyciągają uwagę. Sprawdź naszą ofertę i wybierz swój wymarzony model MK!