Nie każdy zegarek pasuje do garnituru i nie każdy zegarek pasuje do każdego garnituru – to dwie zasady, o których należy pamiętać przy wyborze zegarka na specjalne okazje, a do takiej z pewnością zalicza się ślub. Wszak szczęśliwi czasu nie liczą, ale to ważne wydarzenie w życiu mężczyzny wymaga wyjątkowej oprawy. Aby nie zaliczyć modowej wpadki, jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać, wybierając zegarek ślubny. Jakie to kwestie? Wyjaśniamy, jak dobrać zegarek do garnituru i jaki elegancki zegarek męski kupić specjalnie na ten dzień.

Jak dobrać zegarek do garnituru?

Na wyjątkowe okazje do garnituru dobieramy zegarki eleganckie i klasyczne, pozbawione zdobień, ornamentów, dekoracyjnych przeszyć na paskach, utrzymane w jednej tonacji. Im prościej, tym lepiej, przy eleganckich stylizacjach sprawdzą się zegarki o minimalistycznym designie, nawiązujące do najbardziej ponadczasowych modeli. Idealny zegarek garniturowy ma białą tarczę, złotą lub srebrną kopertę i czarny, lub brązowy pasek. Znaczenie jednak ma fakt, do jakiego garnituru dobierzemy dane zestawienie. I tak: do czarnego garnituru zakładamy zegarek ze srebrną kopertą i czarnym paskiem, do granatowego – ze złotą kopertą i brązowym paskiem. Ogólna zasada mówi, że zegarek dobieramy do dodatków, tak aby całość była utrzymana w jednej tonacji. Tak więc czarny garnitur wymaga srebrnych spinek, czarnego paska i butów, a granatowy – złotych spinek, brązowego paska i butów.

Nie bez znaczenia jest także wielkość zegarka. Na ślub wybieramy zegarki dopasowane do nadgarstka, takie, które można schować pod mankietem koszuli. W przypadku większości panów będą to zegarki o średnicy tarczy 35-40 mm. Jeśli jednak nadgarstek jest bardziej szeroki, możemy wybrać tarczę o średnicy nieco powyżej 40 mm. Ogólna zasada mówi, że elegancki zegarek nie powinien być większy od nadgarstka. Aby móc elegancko schować go pod mankietem koszuli, zegarek powinien być także cienki i smukły. Będzie wówczas bez problemowo dostępny, bez przeciskania przez mankiet czy zahaczania o rękaw.

Zegarek ślubny na pasku czy na bransolecie?

Zdecydowanie lepszym zegarkiem do garnituru ślubnego jest ten na pasku, najlepiej wykonanym ze skóry naturalnej, gładkim i bez zdobień i bez widocznych przeszyć. To klasa sama w sobie, która świetnie się komponuje z eleganckim garniturem. Zegarki na bransolecie nie pasują do garnituru ślubnego i lepiej ich unikać w bardzo eleganckich stylizacjach. Można rozważyć ich założenie do garnituru bardziej casualowego.

Garniturowe zegarki z klasą

Polecamy kilka modeli najbardziej klasycznych zegarków ślubnych, które cieszą się powodzeniem naszych klientów i prezentują się wyjątkowo efektownie w połączeniu z garniturem ślubnym.

Nomos Glashütte Orion

Klasa sama w sobie. Niewielka tarcza (o średnicy 35 mm), minimalistyczny design, gładki czarny pasek i cienka koperta (8,45 mm) czynią ten model jednym z najbardziej eleganckich ślubnych zegarków. Dyskretny i nierzucający się w oczy, a jednocześnie niezwykle elegancki model. Polecany do garnituru ślubnego, ale także prezentujący się niezwykle efektownie w codziennych stylizacjach. Wadą może być jego cena, jednak warto mieć na uwadze, że jest to inwestycja w ponadczasowy, klasyczny i solidnie wykonany czasomierz, który będzie nam służył długie lata i przypominał o ważnym wydarzeniu, jakim jest ślub.

Zegarek Nomos Orion z białą tarczą i czarnym, skórzanym paskiem.

Calvin Klein

To propozycja nieco bardziej budżetowa, za którą jednak idzie wyjątkowe minimalistyczne wzornictwo i wysoka jakość zastosowanych materiałów. Niewielka tarcza (o średnicy 40 mm), doskonała grubość do garnituru (8 mm), czarny skórzany gładki pasek sprawiają, że to idealny model do czarnego ślubnego garnituru. Podobnie jak poprzedni, także i ten model świetnie sprawdzi się w codziennych stylizacjach. To zegarek uniwersalny i niezwykle elegancki.

Zegarek Calvin Klein z białą tarczą i czarnym, skórzanym paskiem

Danish Design Classic

I ostatnia nasza propozycja, tym razem dopasowana do granatowego garnituru ślubnego. Zegarek skandynawskiej marki Danish Design z linii Classic ma niewielką, bo 40-milimetrową tarczę i jest wyjątkowo cienki (jedynie 7 mm), co sprawia, że chowanie i wyjmowanie go spod mankietu koszuli jest zupełnie bezproblemowe. Minimalistyczne wzornictwo i nienachalny wygląd sprawiają, że w zestawieniu z garniturem ślubnym to ponadczasowy modowy strzał w dziesiątkę w przystępnej cenie.

Zegarek Danish Design z białą tarczą i brązowym, skórzanym paskiem

Przyjrzyj się bliżej propozycjom najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zegarków ślubnych, z którymi to ważne wydarzenie będzie początkiem naprawdę wspaniałego wspólnego czasu!