Invicta – nowoczesność z tradycjami

Marka Invicta powstała w 1837 roku w niewielkim szwajcarskim miasteczku La Chaux-de-Fonds, które dziś uważane jest za kolebkę rzemiosła zegarmistrzowskiego.

Założycielem marki był Raphael Picard. Jego celem było stworzenie doskonałej jakości zegarków dostępnych dla szerokiej grupy odbiorców. Lata działalności firmy pokazały, że cele postawione sobie przez Picarda są możliwe do osiągnięcia. Zegarki Invicta cieszyły się coraz większą popularnością i sięgali po nie ludzie z różnych sfer. Dobra passa firmy ciągnęła się do połowy XX wieku.

W drugiej połowie ubiegłego stulecia na rynek zostały wprowadzone pierwsze zegarki z mechanizmami kwarcowymi. Zegarki na baterie okazały się dużo tańsze aniżeli te z tradycyjnymi lub automatycznymi mechanizmami. Popularność zegarków kwarcowych sprawiła, że wiele firm zegarmistrzowskich zmuszonych zostało do zamknięcia swoich fabryk. Jedną z marek, które w latach 70-tych zostały wycofane z produkcji była Invicta.

Jednakże siła marki pozostała i znawcy nadal poszukiwali modeli czasomierzy z jej logo. Idąc tym tropem spadkobiercy właściciela marki Invicta w latach 90-tych XX wieku postanowili wznowić produkcję zegarków. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych marek zegarków.

Niestety w całej tej historii znalazło się też miejsce na łyżkę dziegciu. Dzisiejsze zegarki Invicta (dostępne tutaj) nie są już tym samym co przed zamknięciem firmy. Obecnie zegarki wyposażone są w mechanizm kwarcowy, co znacznie obniża ich wartość dla znawców. Niemniej jednak nadal są chętnie kupowane, gdyż ich cena jest wyjątkowo przystępna dla szerokiego grona miłośników szwajcarskich zegarków.