Rado to jedna ze znanych i cenionych marek szwajcarskich. Choć powstała dopiero w latach pięćdziesiątych XX wieku i nie może pochwalić się tak długą historią jak inne marki z tego kraju, to jednak szybko zyskała stabilną pozycję wśród czasomierzy. Dlaczego tak się stało?

Wygląd

Zegarki Rado szybko podbiły serca użytkowników swoim wyważonym i bardzo eleganckim wyglądem. Nie są to zegarki o jednej charakterystycznej linii, a wręcz przeciwnie poszczególne modele bardzo się od siebie różnią, co sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Materiały

Jeśli chodzi o wygląd, zegarki Rado nie wyróżniają się spośród tysięcy innych zegarków dostępnych na rynku. Nie są tak charakterystyczne jak np. czasomierze marki Daniel Wellington, które nawet amatorzy rozpoznają na pierwszy rzut oka. Mają jednak jedną bardzo ważną cechę, która sprawiła, że koneserzy coraz chętniej sięgają po zegarki produkowane przez tę firmę – doskonałej jakości materiały, z których zostały wykonane. Firma Rado postawiła sobie za cel, aby ich czasomierze nie niszczyły się pomimo długotrwałego użytkowania. W tym celu wykorzystywane są najnowocześniejsze  materiały takie jak szafirowe szkiełka, spiek węglikowy, materiały ceramiczne wysokiej technologii, lantan czy diament. Materiały te charakteryzuje wysoka odporność na zarysowania i pęknięcia, dzięki czemu zegarki Rado nawet po wielu latach wyglądają jak nowe.

2

Mechanizmy

Cechą charakterystyczną zegarków szwajcarskich są wysokiej jakości mechanizmy. Także zegarki marki Rado posiadają ten atut. Większość z nich wyposażonych jest w mechanizm automatyczny, który nakręca się podczas ruchu ręki. Niektóre modele mają zamontowane także mechanizmy nakręcane.

 

Zegarki Rado charakteryzują się wysoką jakością w przystępnej cenie. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość, dlatego polecane są osobom, które podczas codziennego użytkowania często narzekają na zarysowania i pęknięcia na swoich czasomierzach.