Zegarek damski to nie tylko praktyczny dodatek odmierzający czas, ale też biżuteria, która może stać się ozdobą wieczorowego stroju. Odpowiednio dobrany model wykorzystamy w eleganckich stylizacjach na wyjątkowe okazje, jak np. bal karnawałowy, Sylwester, studniówka czy przyjęcia weselne.

 

Złoto czy srebro?

Wieczorowe zegarki damskie pełnią funkcję przede wszystkim ozdobną stąd też zazwyczaj mają one złotą lub srebrną bransoletę. Wybór konkretnego modelu powinien więc uwzględniać najchętniej wybierane przez nas dodatki – jeśli więc np. preferujemy złotą biżuterię, również zegarek powinien mieć taki kolor. Dodatkowo całość może być zdobiona niewielkimi kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami, które pięknie odbijają światło i sprawiają, że zegarek staje się bardziej dekoracyjny.

Skromnie czy ozdobnie?

Ogromny wybór damskich zegarków może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji, jednak poszukując modelu na wielkie wyjścia warto po prostu kierować się własnym gustem. Miłośniczki minimalizmu mogą więc pokochać zegarki damskie Calvina Kleina, których największą zaletą jest właśnie estetyczna prostota. Kobiety wybierające najchętniej bogato zdobione dodatki mogą zaś zdecydować się na modele z kryształami zdobiącymi bransoletę lub kopertę. Takie propozycje mają m. in. firmy Guess, Chopard czy Citizen.

 

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Sam wygląd zegarka to oczywiście nie wszystko. Jeśli chcemy, aby czasomierz posłużył przez wiele lat, warto zainwestować w model sprawdzonej firmy, który został wykonany z wysokiej klasy materiałów – w przeciwnym razie będzie się on psuł i odbarwiał.

Model z szafirowym szkiełkiem odpornym na zarysowania to w takiej sytuacji najlepsza propozycja. Pamiętajmy też o wyborze odpowiedniego rozmiaru, zarówno jeśli chodzi o długość bransolety, jak i wielkość samej koperty. Szczególną uwagę na tę kwestię powinny zwracać panie dokonujące zakupu przez Internet – dokładne zapoznanie się z wymiarami zegarka pozwoli wybrać idealnie dopasowany model.