Gucci to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych domów mody. W 2021 roku obchodzi stulecie swojego istnienia. Założył ją Guccio Gucci w 1921 roku we Florencji. Nigdy nie był projektantem ani nie marzył o stworzeniu jeden z topowych modowych marek, a właściwie swoistego imperium mody.

Zegarek Gucci GRIP na brązowym, skórzanym pasku

A jednak tak się stało. Dlaczego i w jaki sposób ten jeden z najbardziej znanych Włochów wszedł do świata mody? Miał tak zwane dobre wyczucie biznesu. Pracując w jednym z luksusowych hoteli, obserwował bywających w nim gości i ich ekskluzywny ubiór i bagaże. Postanowił, że zrezygnuje z pracy i zajmie się tworzeniem i produkcją luksusowych toreb i walizek. Tak też zrobił i zawsze stawiał na jakość i unikalność. Klienci szybko to docenili i produkty sygnowane marką Gucci szybko stały się synonimem prestiżu, luksusu, świetnego stylu i najwyższej jakości.

W 1972 roku Gucci, jako jeden z pierwszych domów mody, wszedł na rynek zegarmistrzostwa i zaprezentował własną kolekcję zegarków. Połączenie mody i solidnego rzemiosła zaowocowało wieloma kultowymi modelami zegarków, które błyskawicznie podbiły serca wszystkich, którzy cenią kunszt, innowacje i unikalny design. Zegarek Gucci vintage z serii Grip jest tego świetnym przykładem.

Unikalna i niespotykana tarcza zegarka

Te modele rozpoznasz po tarczy, która jest awangardowa, odważna i zupełnie unikatowa – trudno spotkać taką drugą w długiej i bogatej tradycji zegarmistrzostwa. Czym wyróżnia się ta po raz pierwszy zaprezentowana podczas targów Baselworld 2019 tarcza? Każda z nich jest kwadratowa i lekko zaokrąglona, wykonana ze stali nierdzewnej. Posiada trzy małe okienka, które wskazują kolejno od góry: godzinę, minutę oraz datę. Wszystko dzięki osadzonym wewnątrz małym dyskom, które obracają się i pokazują odpowiednie wartości. Taką tarczę mają zarówno zegarki Gucci damski oraz męskie.

Zegarek Gucci GRIP na zielonym, skórzanym pasku

Linia GRIP cieszy się powodzeniem kobiet i mężczyzn, którzy lubią awangardowy, czysty, ale przyciągający uwagę design, ponadczasową klasę i jakość, a także lubią odrobinę zabawy modą.

Powrót do mody sprzed dekad, czyli vintage’owa kolekcja zegarków Gucci

Tym, co wyróżnia markę Gucci spośród innych gigantów branży fashion, jest vintage’owy design, łączący klasykę z nowoczesnymi trendami. Stare zegarki Gucci to klasa sama w sobie, a to stwierdzenie idealnie oddaje ducha kolekcji, której zegarki Gucci będą niezwykle szykownie i efektownie zdobiły zarówno damski, jak i męski nadgarstek.

Złoty zegarek Gucci GRIP na złotej bransolecie

Wszyscy, którzy uwielbiają styl retro, vintage i cenią kunszt zegarmistrzowski i solidną jakość, z pewnością wśród modeli linii GRIP znajdą swoje wymarzone zegarki damskie i męskie, których nie sposób nie zauważyć.

Czym się wyróżnia kolekcja GRIP?

Gucci Grip to kolekcja, której nie pomylisz z żadną inną? Co ją wyróżnia? Charakterystyczna kwadratowa, lekko opływowa tarcza z trzema okienkami wskazującymi czas oraz datę. Na każdej z kilku wariantów tarcz wykonanych ze stali szlachetnej w kolorze srebra lub złota wygrawerowano pełne logo Gucci bądź charakterystyczne splecione G, które jest wersją skróconą logotypu. Do tego bransolety wykonane ze stali szlachetnej lub paski z cielęcej skóry we wzór krokodyla – kwintesencja stylu retro i vintage!

Jednak najbardziej charakterystyczną cechą całej kolekcji jest opływowość i idealne przyleganie do nadgarstka. To ich kolejny znak rozpoznawalny poza tarczą, która nie ma podobnych do siebie. Inspiracją do powstania całej serii był bowiem… skateboarding! Skąd to zaskakujące połączenie? W skateboardingu „grip” to sposób, w który nogi doskonale przylegają do deskorolki i pewnie na niej stoją (od ang. „grip” oznaczającego „chwyt”, „przyczepność”). Także i kultowe już modele z serii Grip doskonale leżą i trzymają się nadgarstka, będąc jego unikatową ozdobą, przykuwającą wzrok i zaskakującą designem najwyższych lotów. Przekonaj się o tym!