Nautica to stosunkowo nowa marka zegarków. Czasomierze tej marki goszczą na rynku zaledwie od trzydziestu lat, ale już ten czas wystarczył, aby zebrały wokół siebie silną grupę fanów. Dziś kilka słów o samej marce i sygnowanych jej nazwą zegarków.

Nautica – czyli statek

Maerka Nautica powstała z myślą o miłośnikach sportów wodnych. O tym jak ściśle jest związana z tą formą aktywności świadczyć może chociażby sama nazwa marki. Słowo Nautica pochodzi od łacińskiego nautilus, co w tłumaczeniu na język polski oznacza statek. Poza nazwą także logo nawiązuje do sportów wodnych, a dokładniej do żeglarstwa. Charakterystycznie wygięte trójkąty przypominają swoim wygładem żagle płynącego jachtu.

Wygląd

Wiele modeli zegarków Nautica swoim wyglądem nawiązuje do żeglarskiej prostoty i użyteczności. Twórcy marki postawili sobie za cel stworzenie czasomierzy, z których będą mogli korzystać miłośnicy wody, stąd zegarki Nautica mają wysoką klasę wodoszczelności.

Są one polecane nie tylko żeglarzom, ale także pływakom czy nurkom. Ponadto świetnie sprawdzają się podczas wakacyjnych wojaży i pobytu nad akwenami wodnymi.

Mechanizm

Zegarki Nautica wyposażone są w doskonałej jakości japońskie mechanizmy kwarcowe. Świetnie sprawdzają się one w codziennym użytkowaniu. Bardzo rzadko zdarzają się jakiekolwiek awarie, a wizyty u zegarmistrza są związane tylko z wymianą baterii na nową.

Inne cechy zegarków Nautica

Nautica poza charakterystyczną wodoszczelnością jest także marką  dużej dbałości o wnętrze zegarka. Dzięki szczelnej kopercie do wnętrza nie dostaje się nie tylko woda, ale także zanieczyszczenia z zewnątrz takie jak np. kurz czy pyłki.

Ponadto zegarki tej marki są odporne na wstrząsy, dzięki czemu doskonale nadają się dla miłośników różnych dyscyplin sortu, nie tylko związanych z wodą.