O zegarkach sportowych mówimy przede wszystkim myśląc o ich wyglądzie oraz dodatkowych funkcjonalnościach w jakie są wyposażone. Warto jednak wiedzieć, że wiele firm produkujących czasomierze bierze aktywny udział w działalności sportowej np. sponsorując sportowców, drużyny lub imprezy sportowe. Poznaj jednych z najbardziej aktywnych w tej dziedzinie producentów zegarków.

Seiko

Seiko to znany japoński producent zegarków. Firma istnieje od końca XIX wieku. Przez ten czas na rynek trafiły tysiące różnych modeli zegarków tej marki. W XX wieku firma wyspecjalizowała się w produkcji zegarków sportowych. Wiele z nich wyposażonych jest w innowacyjne rozwiązania technologiczne opatentowane przez Seiko. Wato wspomnieć, że firma ta jest także sponsorem wielu zawodów sportowych, a ich sztandarowym podopiecznym stała się drużyna piłkarska FC Barcelona.

 

Casio

Firma Casio już od dziesięcioleci specjalizuje się w produkcji zegarków sportowych. Kolejne modele trafiające na rynek mają nie tylko sportowy design, ale też wiele dodatkowych funkcjonalności przydatnych osobom trenującym różne dziedziny sportu. Przede wszystkim każdy zegarek schodzący z taśmy produkcyjnej Casio jest wodoszczelny i wodoodporny. Większość modeli posiada również stoper. Ponadto zegarki Casio wyposażone są też w takie funkcje jak:

  • wieczny kalendarz,
  • czas światowy,
  • pulsomierz.

Firma Casio sponsoruje również wielu sportowców oraz dużą liczbę imprez sportowych. Właściciele tej marki postawili zwłaszcza na sporty ekstremalne, stąd bardzo często można zobaczyć znane logo np. na kaskach i strojach kierowców rajdowych.

 

Omega

O ile Seiko czy Casio to marki na co dzień kojarzone z zegarkami sportowymi, o tyle zegarki Omega już takimi nie są. Omega to szwajcarska firma produkująca czasomierze z najwyższej półki. Warto jednak wiedzieć, że firma ta jest również zaangażowana w przedsięwzięcia sportowe. Między innymi jest jednym ze sponsorów oraz dostawców czasomierzy na najbliższą olimpiadę w Brazylii. Na rynku pojawiła się nawet specjalna seria zegarków Omega Rio 2016, w której znajdują się czasomierze w kolorystyce olimpijskiej.

Firmy produkujące zegarki bardzo często związane są ściśle ze sportem. Są sponsorami poszczególnych sportowców, drużyn lub patronują dużym imprezom. Każdy miłośnik dobrych zegarków i sportu powinien o tym wiedzieć.