Znani producenci zegarków już od dziesięcioleci wypuszczali na rynek limitowane serie, które produkowane były z jakiejś szczególnej okazji lub specjalnie dla wybranego państwa. Dziś jest podobnie.

Co pewien czas pojawiają się zegarki damskie lub męskie skierowane do ściśle określonego nabywcy. Obecnie wartym szczególnej uwagi jest Apple Watch wyprodukowany specjalnie na rynek rosyjski.

Firma Caviar od przeszło roku sprzedaje specjalne iPhony z podobizną prezydenta Rosji. Model ten stał się bardzo popularny, podobnie zresztą jak wszelkie gadżety z wizerunkiem tego polityka. Jednakże moda na rosyjską politykę w wydaniu ekskluzywnym nie kończy się na telefonach. Niedawno dołączył do nich Apple Watch.

jewelers-caviar-made-a-collection-of-apple-watch-for-the-russian-elite-0

Caviar wypuścił na rynek trzy linie zegarków nawiązujących swym wyglądem do historii Rosji. Pierwsza z nich nosi nazwę „Imperium” i jest poświęcona carowi Piotrowi I. Druga linia wzornicza nazwana została „ZSRR” i poświęcono ją „wodzowi światowego proletariatu – Władimirowi Leninowi. Ostatnia seria to „Współczesność”, którą poświęcono Putinowi. Zegarek z serii „Współczesność ma pozłacaną obudowę, na której widnieje panorama Moskwy i podpis Putina. Firma poleca ten model wszystkim, którzy „chcą pokazać swoją pozycję i swoje miejsce w nowej historii Rosji”.