Kto przeglądał kolekcję Casio, dostępną u nas, ten zauważył, że producenci nie zapomnieli o pokoleniu wchodzącym w dorosłość, gdzie czas ma swe wymierne znaczenie, zatem data jest istotna, a mały podręczny kalkulator przydatny choćby w szkole czy w galerii handlowej.

Z tej produkcji zostało nieco egzemplarzy, które obecnie znacznie przeceniono. Na pewno nie straciły nic z użyteczności, ich estetyka też nie powinna wzbudzać niechęci u nabywcy. Ale na rynek wchodzą nowe propozycje dla tego pokolenia, nic więc dziwnego, że starsza produkcja zostaje przeceniona. Na stanie u nas z propozycji zegarki Casio, pragniemy zwrócić uwagę na modele oznaczone symbolami DBC-32D-1AES / DBC32D / DBC-32D / DBC-32D-1A / DBC-32D1A. Wśród nich jest przeceniony elegancki, stalowy, prostokątny, z dwoma latami gwarancji, z darmową przesyłką. Ma wymiary 50,4 x 37,4 mm, grubość 12 mm, a waży 62,5 gram. Ma stalową kopertę i bransoletę, lity dekiel.

Na tarczy zza szkła mineralnego są podawane cyfrowy czas, data. Wyposażono go w wiele funkcji, m.in. w alarm, przelicznik walut, wielojęzyczny wskaźnik dni, pamięć wpisów 25 telefonów, stoper. I to wszystko za 170 zł (cena wcześniejsza 480 zł) Takiej oferty nie wolno przegapić.

Na granicy ekscentryczności

Na ogół zegarki Casio adresowane są do konkretnych odbiorców. Do młodych także. Niestety ich gust nie jest łatwy do określenia. Mimo wszystko próbowano do nich skierować modele: BEM-506L-1AVEF / BEM506L / BEM-506L / BEM-506L-1A / BEM-506L1A. Pozostały jeszcze egzemplarze, które nie znalazły w odpowiednim czasie nabywców, więc znacznie je przeceniono z nadzieją, że zainteresują młodych klientów. A powinny, bo zasługują na to. Oto jeden z zegarków o symbolu   BEM-506L-1AVEF. Wcześniej kosztował 1000 zł, obecnie 519 zł. Ma średnicę 44 mm, grubość 10,4 mm, waży 72 gramy, kopertę stalową. Jego dekiel jest lity, szkło mineralne odporne na pęknięcia. Na tarczy ma świecące wskazówki oraz markery. Napęd kwarcowy ze wsparciem baterii. Z funkcji powszechnie stosowanych w zegarkach dla mężczyzn i chłopców wyróżnia się jeszcze możliwością stosowania stopera. Jest czarny, z paskiem skórzanym. To chyba wystarczy, by tym modelem dość ekscentrycznie wyglądającym zainteresować młodą klientelę.