Seria zegarków G-Shock wyprodukowanych przez Casio cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 30 lat. Modele z tej serii to typowe sportowe zegarki przeznaczone dla mężczyzn. W 2015 roku Casio postanowiło wprowadzić na rynek nowość w serii G-Shock – zegarki damskie.

Zauważono, że kobiety coraz chętniej sięgają po modele sportowe zegarków. Producenci zegarków Casio zwrócili też uwagę na fakt, że z roku na rok rośnie ilość zegarków G-Shock kupowanych przez kobiety. Zaskakującym okazał się fakt, że zegarki te zamiast trafiać do mężczyzn pozostawały w damskim posiadaniu.

Z obserwacji rynku wynika, że jak na obecną chwilę, niewiele firm ma w swojej ofercie duże, sportowe zegarki damskie, które spełniają takie same normy jakościowe jak ich męskie odpowiedniki. Casio postanowiło zapełnić tę lukę. Tym samym w pierwszym kwartale 2015 roku na rynku pokażą się zegarki Casio G-Shock S-Series – czyli damska odsłona męskich zegarków.

images

imagesdd

Damskie zegarki Casio G-Shock nie różnią się zbyt od swoich męskich odpowiedników. Posiadają te same funkcjonalności m.in. timer, 5 alarmów, czas światowy czy wieczny kalendarz. Podobnie jak męska wersja zegarków Casio, damskie G-Shock także jest odporne na wstrząsy i posiada wysoką wodoszczelność – rzędu 200 m. Oczywiście pojawiają się również różnice, które widać już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim zegarki Casio G-Shock S-Series (http://www.czaszegarkow.pl/casio-g-shock-c-927_929.html) charakteryzuje nieco mniejsza tarcza zegarka oraz bogata gama kolorystyczna. Dobierając barwy projektanci uwzględnili najmodniejsze w ostatnim czasie połączenia, dzięki czemu damski G-Shock jest nie tylko doskonały jakościowo, ale też na czasie.