„Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie jak tam chcecie…”, tak właśnie najlepiej rozpocząć historię marki Daniel Wellington, ponieważ czytając ją ma się wrażenie, że każdy element opowiadania owiany jest baśniową mgiełką.

Marka Daniel Wellington powstała w następstwie podróży Filipa Tysandera. Ten ciekawy świata mężczyzna zwiedzał kolejne kraje, gdzie przyglądał się ludziom, ich zachowaniom, strojom oraz dodatkom. Pewnego dnia spotkał angielskiego dżentelmena, który był zawsze nienagannie ubrany. Cechą charakterystyczną jego stroju były zegarki na nylonowych paskach. Wydawać by się mogło, że taki dodatek zupełnie nie pasuje do eleganckiego garnituru, ale w wypadku tego jegomościa wszystko razem prezentowało się doskonale.

images

Po powrocie do domu Filip Tysander postanowił zaprojektować zegarek, który będzie podobny do noszonego przez wyżej wspomnianego dżentelmena. Miał powstać czasomierz płaski i bardzo prosty. Cechą wyróżniającą ten zegarek miał być nylonowy pasek. Po wielu godzinach pracy powstał zegarek idealny nazwany imieniem mężczyzny spotkanego w podróży – Daniel Wellington.

Zegarki marki Daniel Wellington charakteryzują się niezwykłą prostotą. Nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji poza mierzeniem czasu. Mają cienką kopertę w kolorze złotym lub srebrnym, jasny cyferblat z dostosowanymi kolorystycznie do obudowy wskaźnikami czasu i wskazówkami. Elementem wyróżniającym jest duży wybór pasków nylonowych w kolorystyce związanej z Wielką Brytanią (takie założenie podczas projektowania przyjął Filip Tysander) oraz skórzanych.

Zegarki Daniel Wellington (link) powstały z myślą o mężczyznach, którzy cenią sobie możliwość noszenia swoich ulubionych dodatków niezależnie od stroju jaki mają na sobie. Zegarki te można nosić zarówno do garnituru jak i stroju sportowego. Dzięki możliwości łatwej wymiany pasków z nylonowych na skórzane, zegarki stały się jeszcze bardziej uniwersalne.

Elegancję i prostotę zegarków Daniel Wellington doceniły również panie ceniące sobie luźny styl. Dlatego też coraz częściej to właśnie na ich nadgarstkach można podziwiać charakterystyczne nylonowe paski i proste cyferblaty.