Skagen – skandynawskie odkrycie

Firma Skagen jest stosunkowo młoda. Powstała około 20 lat temu, stąd też daleko jej do marek takich jak np. Omega czy Rolex, których historia liczona jest w wielu dziesięcioleciach, niemniej jednak te nowe zegarki podbiły serca wielu europejczyków – zobaczmy dlaczego?

Skandynawia

Zegarki, o których pisaliśmy wcześniej to w głównej mierze produkty firm szwajcarskich lub znanych na świecie domów mody. W odróżnieniu od nich marka Skagen pochodzi ze Skandynawii. Samą nazwę marka zawdzięcza małej nadmorskiej wiosce, która stała się inspiracją dla jej twórców.

Morze

Zegarki Skagen często porównywane są do nadmorskiego krajobrazu. W ich opisach można znaleźć porównywanie kolorystyki tarcz poszczególnych modeli do morskiej wody i nieba nad nią. Wskazówki przyrównywane są do latarni morskich, które wskazują kierunek marynarzom, zaś paski mają przypominać roślinność nadmorską.

O tym czy rzeczywiście porównania te są trafne mogą przesądzić jedynie właściciele zegarków, niemniej jednak z pewnością coś w tym jest.

Prostota

Skandynawska prostota jest nam znana przede wszystkim ze stylu w urządzaniu wnętrz. Polacy nie mają zbyt wielu doświadczeń związanych z wyrobami pochodzącymi ze Skandynawii. Wiemy jednak, że wśród najważniejszych ich cech są prostota i użyteczność. Tak też jest w przypadku zegarków Skagen. Charakteryzuje je przede wszystkim prosty design. Dzięki temu są bardzo uniwersalne. Większość modeli doskonale sprawdzi się zarówno w połączeniu z eleganckim garniturem czy garsonką jak i w odsłonie sportowej.

6811e94987edfcad71c123fe20b672d8

Wytrzymałość

Kolejną, typowo skandynawską cechą, jest wytrzymałość produktów. Można ją również znaleźć w zegarkach Skagen. Do ich produkcji wykorzystywane są najlepszej jakości materiały takie jak skóra, tytan szkło szafirowe. Dodatkowym atutem jest także wysoka wodoszczelność na poziomie 3-5 ATM w zależności od modelu zegarka. Warto też wspomnieć, że firma daje na wiele modeli dożywotnią gwarancję, tym samym można być pewnym jakości tego wyrobu.