We wcześniejszym artykule o marce Skagen pisaliśmy, że powstała ona stosunkowo niedawno w Skandynawii. Tym razem opowiemy nieco więcej o jej historii, logo i produktach.

Nazwa marki pochodzi od nazwy niewielkiej, ale bardzo charakterystycznej skandynawskiej wioski rybackiej. Miejscowość ta znajduje się na najdalej wysuniętym na północ duńskim półwyspie Jutlandia. W miejscu tym stykają się ze sobą dwa morza – Bałtyckie i Północne. Jest ono jedyne w swoim rodzaju, gdyż można tu zaobserwować ciekawe zjawisko jakim jest łączenie się dwóch przeciwstawnych prądów z dwóch różnych mórz. Napór wód na siebie stał się inspiracją do powstania logo firmy Skagen.

763dea27bcae80889d467cb34e7ffef0

Warto jednak wiedzieć, że nie tylko twórcy logo inspirowali się tym niewielkim skrawkiem skandynawskiej ziemi. Projekty tej marki opierają się przede wszystkim na tym, co sobą przedstawiają Skandynawia, Dania i morze. W produktach Skagen można znaleźć nawiązania do morza, morskiej i nadmorskiej roślinności, szarawej kolorystyki panującej w okolicy wioski. Z drugiej jednak strony są tam też elementy nowoczesnej Danii m.in. nawiązania do jej zabudowy. Przez to wszystko przebija się charakterystyczna dla Skandynawów prostota wzornictwa i funkcjonalność.

big_329XLSLC

Warto zauważyć, że zegarki Skagen to nie jedyne produkty tej marki. Sygnowanych tym logo jest także wiele produktów biżuteryjnych. W sklepach można kupić pierścionki, kolczyki czy bransolety zaprojektowane i wyprodukowane dla tej marki. Wszystkie one wyróżniają się niezwykłą prostotą i delikatnością wzornictwa. Cechuje je również uniwersalność, dzięki czemu doskonale wyglądają w zestawieniu z elegancką kreacją wieczorową, jak i z garsonką noszoną do pracy.