Kiedy pasek od zegarka się zniszczy…

Zegarki znanych marek charakteryzują się tym, że rzadko ulegają uszkodzeniom. Często markowy czasomierz doskonale sprawuje się nawet przez kilkadziesiąt lat i oprócz wymiany baterii lub przeglądu i czyszczenia nie wymaga żadnych napraw. Niestety nieco inaczej jest w przypadku pasków i bransolet.  Te elementy zegarka psują się znacznie częściej. Warto jednak wiedzieć, że zerwany pasek to nie koniec świata.

Gdzie szukać pasków do zegarków?

Jeśli dojdzie do uszkodzenia paska lub bransolety do zegarka warto wybrać się do zegarmistrza. Bardzo często w zakładach zegarmistrzowskich można dokupić lub zamówić pasek lub bransoletę do niemal każdego modelu zegarka. Należy się jednak liczyć z faktem, że dostępne tam paski często są produktem uniwersalnym, który pasuje do większości marek czasomierzy. Jeśli zależy nam na oryginalnym pasku do wybranego modelu zegarka wówczas trzeba wybrać się do przedstawiciela handlowego marki.

Sklepy z częściami do zegarków

Jeśli zależy nam na oryginalnym pasku lub bransolecie można też zajrzeć do sklepu pasek-do-zegarka.com, który specjalizuje się w sprzedaży pasków do zegarków. Dostępne są tam m.in. paski i bransolety do zegarków Skagen. Ciekawą opcją jest możliwość zakupu nie tylko standardowych pasków dołączanych do zegarków, ale także różnych wersji kolorystycznych, które zmieniają wygląd zegarków. Zegarki Skagen, które charakteryzują się stonowaną kolorystyką można ożywić kupując np. pasek w kolorze limonki.

Jak wymienić pasek?

Jeśli zdecydujesz się na zakup paska na własną rękę możesz z nim iść do zegarmistrza, który pomoże Ci w jego wymianie. Warto jednak wiedzieć, że zmiana paska w wielu modelach zegarków jest bardzo prosta i można wykonać ją samodzielnie.

Jak dbać o pasek?

To jak dbać o pasek uzależnione jest od materiału z jakiego został wykonany. Bransoletki należy co pewien czas delikatnie oczyścić z zabrudzeń. W przypadku lekkich zabrudzeń wystarczy przetrzeć je miękką ściereczką. Co pewien czas warto wyczyścić bransoletkę środkiem przeznaczonym do pielęgnacji i polerowania stali szlachetnej. W przypadku pasków skórzanych zachęcamy do przeczytania  wcześniejszego wpisu mówiącego o ich czyszczeniu i pielęgnacji. http://www.czaszegarkow.pl/blog/jak-dbac-o-paski-skorzane/.