Niedawno na rynku pojawiła się nowa, limitowana seria zegarków Rado Hyper Chrome Match Piont. Swoim wyglądem nawiązuje do ulubionej dyscypliny sportu tej marki jaką jest tenis. Co jeszcze kryje w sobie ten niezwykły zegarek?

Niebieska tarcza
Najbardziej charakterystyczną cechą nowego modelu jest niebieska tarcza. Kolor ten podbija serca wielu użytkowników zegarków, stąd też kolejni producenci wprowadzają go do swoich ofert. Tak też się stało w przypadku Rado. Jak już wspomniano cyferblat jest metaliczno niebieski. Na zewnętrznym szlifie znajdują się znaczniki sekund. Wewnątrz umieszczone są trzy mniejsze tarcze. Pierwsza z nich to tzw. mała sekunda – wskazuje upływ kolejnych sekund, kolejna to licznik 30 minutowy, a trzecia jest licznikiem 12 godzinnym. Na tarczy pojawiają się wyraźne odniesienia do tenisowego świata. Pierwszym z nich jest siatka umieszczona na dolnej, małej tarczy. Kolejnym odniesieniem sportowym są liczby znajdujące się na małych tarczach 00, 15, 30, 45 – fani tenisa od razu skojarzą je z punktacją występującą w tej grze.

Mechanizm
Rado Hyper Chrome Match Point to zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem. Jest to bardzo lubiane przez użytkowników rozwiązanie. Wadą mechanizmów z naciągiem automatycznym jest konieczność korzystania z rotomatu, niemniej jednak w wypadku tego modelu z pewnością warto zainwestować również w to urządzenie.

Materiały
Rado to marka zegarków zbudowanych w dużej mierze z tworzywa ceramicznego hi-tech. Jest to specjalna glinka wypalana w piecu plazmowym w temperaturze 20000 stopni. W procesie wypalania glinka zyskuje właściwości podobne do metalu.  Jedną z najważniejszych jej cech jest wysoka odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zarysowania. Często mówi się o zegarkach tej marki, że są praktycznie niezniszczalne. Poza ceramiką w omawianym modelu montowane jest szkiełko szafirowe. Jest ono o wiele odporniejsze od zazwyczaj używanego szkła mineralnego.  Wytrzymałość zegarka dodatkowo podnosi wysoki stopień wodoszczelności na poziomie 100 m.

Na koniec należy wspomnieć, że Rado Hyper Chrome Match Point z niebieską tarczą jest modelem zegarka objętym limitem produkcyjnym. Powstało jedynie 999 egzemplarzy tego czasomierza. Jak można się spodziewać nie należy on do najtańszych zegarków na rynku. W Polsce kosztuje około 19.300 zł.