Omega to jeden z najbardziej znanych i cenionych producentów zegarków. Modele tego producenta cieszą się sporą popularnością wśród miłośników zegarków, ponieważ są doskonałej jakości, posiadają niezbędne certyfikaty a dodatkowo ich cena nie jest wygórowana, aczkolwiek zegarki tej marki do tanich nie należą. Tym razem Omega postanowiła iść krok naprzód i pokazać się od „środka” – dzięki organizacji kursu zegarmistrzowskiego.

10-Best-Omega-Watches-of-All-Time

Zegarki mają w sobie jakąś tajemnicę, którą większość posiadaczy chciałoby poznać. Niestety otwieranie kopert i rozkładanie zegarków na części pierwsze jest zarezerwowane dla bardzo szczególnej grupy zawodowej – zegarmistrzów. Osoby, które nie mają tego fachu w ręku nie powinny rozkręcać zegarków, chyba, że planują je wyrzucić.

images

Dla miłośników sztuki zegarmistrzowskiej w maju warszawski butik Omegi na kilka dni zmienił się w warsztat szkoleniowy. Chętnym, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu udostępniono zegarki Omega do rozłożenia na części pierwsze i ponownego złożenia mechanizmu. Dzięki temu każdy uczestnik mógł zobaczyć, jak to się dzieje, że zegarek „tyka”. Dodatkową atrakcją kursu był wykład omawiający działanie zegarków poprowadzony przez czołowych zegarmistrzów marki. Warto przy okazji zaznaczyć, że nad działaniami kursantów czuwali firmowi zegarmistrzowie, w tym pani Katarzyna Marcinkowska, która jest jedyną kobietą, zegarmistrzem zatrudnionym w serwisie Swatch Group Polska.

Majowy kurs był pierwszym takim spotkaniem organizowanym przez przedstawicieli firmy Omega. Miłośnicy zegarmistrzostwa, ale również fani marki mają nadzieję, że choć spotkanie było pierwsze, to nie będzie ostatnim.

Na koniec zapraszamy na krótki przegląd zegarków Omega: