Michael Kors – producent zegarków i filantrop

Michael Kors to dla wielu ludzi po prostu marka luksusowej odzieży i dodatków. Warto jednak wiedzieć, że za tą marką stoi bardzo konkretny człowiek, który stworzył ją, zarobił na niej i swoim majątkiem się dzieli.

Michael Kors to jedna z najpopularniejszych marek odzieży i dodatków. W świecie mody szczególnie cenione są torebki i zegarki sygnowane logo tej firmy. Sięgają po nie gwiazdy, celebryci ale również zwyczajni użytkownicy. Każdego dnia sprzedają się dziesiątki tysięcy produktów oznaczonych literami MK. Warto jednak wiedzieć, że pieniądze, które pochodzą z ich sprzedaży nie tylko pozwalają się wzbogacić właścicielowi firmy, ale również robią wiele dobrego.

Michael Kors od wielu lat poza swoją działalnością gospodarczą zajmuje się również filantropią. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, a od 2013 roku zajął się bardzo poważnie zwalczaniem głodu na świecie. Jego działalność charytatywna jest doceniana co potwierdza przyznanie mu tytułu Światowego Ambasadora Organizacji WFP (World Food Programme).

images

W działalności charytatywnej Michaela Korsa szczególną rolę pełnią zegarki z logo MK. Okresowo wypuszczane są specjalne, limitowane serie zegarków. Zasada pomocy jest prosta – jeden zegarek to 100 posiłków dla głodujących. W sprzedaży tych specjalnych zegarków projektantowi pomagają gwiazdy. W tym roku jest to Kate Hudson, która pokazała się na zdjęciu z Michaelem Korsem prezentując tegoroczny model zegarków przeznaczonych na akcję dożywiania. Zegarki tej serii pokazały się na rynku w październiku i kosztują niecałe 300 dolarów.

images

Już niedługo święta Bożego Narodzenia. To czas bardzo rodzinny. Większość z nas zasiądzie przy obficie zastawionych stołach, będziemy się obdarowywać prezentami. Może warto połączyć przyjemne z pożytecznym i na prezent dla najbliższych wybrać zegarki Michael Kors ze specjalnej serii?