Od niedawna w naszej ofercie goszczą nowe modele zegarków Certina. Wśród nowych modeli dostarczonych do naszego magazynu można znaleźć zegarki zaprojektowane i wykonane z myślą o panach jak i o paniach. Zegarki tej marki świetnie nadają się do codziennego użytku, są doskonałym prezentem, a przy okazji mogą okazać się również doskonałą inwestycją.

images

Historia marki Certina sięga 1888 roku, kiedy to w Grenchen bracia Adolf i Alfred Kurth założyli firmę Kurth Frères SA. W 1906 roku bracia wybrali dla swoich zegarków nazwę „Grana” – skrót od Granacus łacińskiej wersji nazwy miasta Grenchen. W tym też czasie na rynku zaczynają pojawiać się pierwsze damskie zegarki na rękę (w ówczesnym czasie mężczyźni nie uznawali tak nowatorskich pomysłów jak zegarki ręczne).

W 1938 roku, kiedy firma Grana obchodzi 50-lecie powstania zostaje zmieniona jej nazwa na Certina –słowo pochodzące od łacińskiego „certus” (pewny, solidny). Właśnie takie miały być, i nadal są, zegarki tej marki.

certina-ds2

Z biegiem lat firma braci Kurth rozrasta się i wprowadza do produkcji coraz nowocześniejsze zegarki. Jedną z innowacji z roku 1958, było wprowadzenie w zegarkach Certina konstrukcji Koncept DS (Duoble Security). Była to specjalna konstrukcja koperty, która znacznie podnosiła wytrzymałość i wodoszczelność zegarka.

W 1960 zegarki Certina znalazły się w Himalajach, gdzie okazało się, że ich konstrukcja doskonale radzi sobie również w tak trudnych warunkach jakie panują w wysokich górach.

W 1972 roku firma otrzymała wyróżnienie dla producenta o największej sile nowatorskiej „Złotą Różę”.

Dziś Certina to jedna z firm należących do największego koncernu produkującego zegarki Swatch Group, gdzie ma pozycję specjalisty od zegarków sportowych.

images

Zegarki sygnowane logo Certina osiągają niezwykle wysokie ceny na giełdach zegarków. Niektóre modele można kupić za ponad 4500 euro. Na szczęście doskonałej jakości zegarki Certina są również produkowane na masową skalę, a ich ceny na polskim rynku wahają się w granicach od 1 – 4 tys. złotych.

 

W ofercie naszego sklepu znajdują się najnowsze zegarki damskie jak i męskie. Każdy miłośnik pięknych i funkcjonalnych przedmiotów powinien zastanowić się czy Certina to nie idealny zegarek dla niego.