W mediach coraz częściej pojawiają się krótkie informacje, mówiące o tym, że wszechobecny kryzys powoli wychodzi poza granice Polski. Rośnie PKB, a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią o poprawie koniunktury. Może więc nadszedł odpowiedni czas na wydawanie pieniędzy i mądre ich inwestowanie?

W ostatnim czasie z jednej strony mówi się o zauważalnej poprawie polskiej gospodarki, zaś z drugiej obniżane jest oprocentowanie wszystkich lokat i innych produktów finansowych pozwalających zaoszczędzić lub pomnożyć ilość pieniędzy. Tym samym warto zastanowić się czy nie zainwestować nadwyżki gotówki w dobra luksusowe. O tym, że inwestycja w nieruchomości czy w sztukę może się opłacać wie większość z nas, warto jednak zauważyć, że również przedmioty użytkowe mają swoją wartość, która wbrew pozorom rośnie wraz z upływem lat. Doskonałym przykładem są luksusowe zegarki. Wystarczy zajrzeć na giełdy zegarków i zobaczyć jakie ceny osiągają zegarki wyprodukowane nawet kilkadziesiąt lat temu. Zresztą nowsze modele znanych marek, które uznawane są za egzemplarze kolekcjonerskie, także osiągają nierzadko ceny rzędu kilkudziesięciu tysięcy euro. Wprawdzie niewiele osób stać na ulokowanie tak dużej gotówki w zegarki, jednakże można wybrać również modele nieco tańsze.

indeks

Decydując się na zakup markowego zegarka należy w pierwszej kolejności określić czy ma to być zegarek użytkowy czy też ma zostać złożony w depozycie. Jeśli poszukujemy zegarka, który będzie zarazem lokatą warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów jest wykonany, gdzie, kiedy i przez kogo został wyprodukowany, czy jest to model produkowany na masową skalę czy też tylko w kilku egzemplarzach. Te wszystkie cechy pozwalają określić obecną i przewidzieć przyszłą wartość luksusowego zegarka.

Poszukując zegarków, które będą dobrą lokatą, warto dokładnie przyjrzeć się rynkowi. W tym celu najlepiej zajrzeć na giełdę zegarków. Dzięki dzisiejszej technologii nie trzeba nawet wychodzić z domu, by poznać tajniki najdroższych zegarków. Wystarczy przejrzeć kilka internetowych giełd zegarków o światowym zasięgu, a z czasem można stać się nie tylko osobą chcącą dobrze lokować swoje pieniądze, ale również miłośnikiem i znawcą luksusowych zegarków.