Pisaliśmy już wcześniej o  popularnych ksywkach jakie nadano różnym modelom Rolexów. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko modele tej szwajcarskiej marki mają swoje przydomki. Inną marką, która dorobiła się przezwisk jest Seiko.

Turtle – Żółw

Modele Seiko Diver Prospex SRP77x to bardzo eleganckie czasomierze. Ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowo masywna koperta wyglądem przypominająca nieco skorupę żółwia. To właśnie dzięki niej zegarki te zyskały przydomek – żółw.

Samurai

Kolejny model Seiko SRPB09K1 nazwany został Samurajem. Nazwa ta jest w pełni uzasadniona, ponieważ zegarek ten został wyposażony w bardzo charakterystyczną wskazówkę przywodzącą na myśl miecz japońskiego rycerza.  Istnieje także druga opowieść, która uzasadnia tę popularna nazwę zegarka. Zgodnie z nią zegarek swój przydomek zawdzięcza kopercie, która wygląda niczym ciosana ostrzem miecza – ma proste płaszczyzny i ostre krawędzie.

Miłośnicy zegarków lubią nadawać nazwy różnym modelom czasomierzy. Często jest tak, że jakiś niewielki detal sprawia, iż zegarek dostaje nowe imię. Może to być charakterystyczna wskazówka jak w przypadku Seiko Samuraja, albo ciężka i masywna koperta jak w przypadku Turtle. Bywa też, że o nowej nazwie dla czasomierza decyduje niezwykła kolorystyka jak ma to miejsce w przypadku zielonego Rolexa ochrzczonego imieniem Hulk.