Nie wiadomo, czy Kintaro Hattori, założyciel firmy w 1881 r. był tak pewien sukcesu, czy cechowała go azjatycka zarozumiałość, w każdym razie nazwa Seiko, która oznacza w języku japońskim „udany” po stuleciu sprawdziła się, a w nowym XXI wieku mało kto odważy się podważyć jakość   wyrobów tego reprezentanta największych przedsiębiorstw.

Od 1895, kiedy powstał pierwszy japoński zegarek, upłynęło wiele czasu, zmienił się charakter produkcji czasomierzy, ale nie ich jakość.

Oferta

Poznawane poprzez Internet zegarki Seiko – przedstawiają klientom wiele propozycji. Na pewno informacja, że mechanizmy powstają wyłącznie w fabrykach japońskich sprzyja poważnemu zainteresowaniu nimi. Przynajmniej co do jednego klient jest już pewien – nie ma w tych produktach tanich podróbek, za najmniejszymi elementami stoi japońska jakość,   japońska rzetelność wykonawcza.

Producent Seiko, od 1958 r. zdobywca głównych konkursowych nagród, stara się i dzisiaj nie ustępować ostrej konkurencji. Jego poszukiwania zmierzają nie tylko do ustawicznego rozpoznawania docelowych grup odbiorców dla nich, ale także – a może przede wszystkim – do nadążania za nowymi technologiami i stylistyką.

Co Seiko gwarantuje klientom

Jakość zegarków Seiko, zasadza się na doborze najlepszych materiałów, a więc stali nierdzewnej, a zatem bez domieszki niklu, tytanu, złota, mosiądzu. Oczywiście z udziałem na szkła mineralnego. Są to zegarki wodoodporne i antyalergiczne. Dochodzi do tego solidne wykonanie wielokrotnie sprawdzane w fabryce, by uwolnić się od wszelkich ewentualnych reklamacji. Nowe technologie dostrzegalne są w wykonaniu każdego elementu zegarka, np. tarcze kończy szlif słoneczny szczególnie doceniony w pełnym świetle dnia; koperta o powierzchniach szczotkowanych, polerowanych zachwyca kształtem, rantami itp. Ta dbałość o szczegóły wydaje się niewiarygodna. A co dopiero zwykły klient mógłby powiedzieć, gdyby zajrzał do środka zegarka? Kto chce tego doświadczyć, może poznać szczegółowe informacje o zegarkach Seiko na firmowym blogu.

Fachowe określenia

Zegarki Seiko łączą nowoczesny mechanizm kwarcowy z tradycyjnym automatycznym. Z ust specjalistów dla wyjaśnienia procesu działania padają takie terminy jak kinetic, rotar, Auto Relay, Perpetual Calendar, Spring Drive, Solar. Nie próbujmy ich wyjaśniać, pogódźmy się ze stwierdzeniem, że mechanizm zegarka Seiko nie należy do prostych. A do tego gdybyśmy dorzucili jeszcze takie pojęcia dotyczące jego funkcjonowania jak: kwarcowy, automatyczny, mechaniczny, kwarcowy z system EOL czy określenia dotyczące wodoodporności od 30 m (3 ATM, 3 Bar) do 200 m, gdy nurkuje się z akwalungiem (   (20 ATM, 20 Bar) – to być może wielu z nas z tych informacji nie potrafiłoby skorzystać, ale zapewne nabrałoby szacunku dla twórców tego produktu.