Warto od czasu do czasu przypomnieć, że na estetykę jak i na użyteczność, także sprawność zegarka pracowały pokolenia, rzemieślnicy, uczeni, przemysłowcy. Do tych, którzy wzbogacili świat przedmiotów wyjątkowo użytecznych, należy imigrant z Czech Joseph Bulova.

W Nowym Jorku otworzył mały sklep jubilerski, a w 1911 r. rozpoczął współprodukcję zegarków kieszonkowych, stołowych, ściennych. Od pierwszej wojny światowej usamodzielnił się, by w 1928 r. przedstawić światu egzemplarz zegara radiowego. On także dał cywilizacji elektroniczny zegarek na rękę. Dokładnie wprowadzono go w USA 25 października 1960 r. Kamerton drgał 360 razy na sekundę, 144 razy szybciej niż tzw. regulatory balansowe w zegarkach tradycyjnych.

Zegarki Bulova z opinią niezawodności i dokonywania nadzwyczaj dokładnego pomiaru czasu zainteresowały armię, polityków i przede wszystkim astronautów. Nic dziwnego, że wyrób Bulova model Accutron dotarł na pokładzie Apollo 11 na Księżyc, a noszenie zegarka Bulova nobilitowało.

Popularność sprzyjająca rozwojowi

Zegarki te uczestniczyły w największych wydarzeniach politycznych, sportowych i kulturalnych. Jako nie dość, że najdokładniejsze na świecie, do tego eleganckie były dobrymi prezentami dla dygnitarzy zapraszanych do Białego Domu, nie zabrakło ich w radiu, telewizji, w reklamach, na stadionach, obdarowywano nimi sportowców, między innymi piłkarzy Manchesteru United. Ta niezwykła popularność nie pozwoliła twórcy spocząć na laurach i stale zabiegał u wybitnych specjalistów, by wprowadzali coraz nowsze technologie, rozwiązania stylistyczne, potwierdzone licznymi kolekcjami.

Aktualne propozycje

Gdy inni dążą do uzyskania wrażenia lekkości produktu, ten producent zdaje się lekceważyć tę tendencję. Koperty jego zegarków są cięższe.  Przez zastosowane nietypowe materiały, jak np. różowe złoto, zyskują na elegancji. Ten efekt wytworności, luksusu   dodają jeszcze diamenty, pierwszy raz na świecie użyte w tej branży przez opisywanego producenta. Były pracownik u Tiffany’ego poznał potrzeby kobiet, dlatego w zegarkach dla nich przeznaczonych nie żałował kamieni szlachetnych, złota, srebra, masy perłowej.

Nie brakuje ofert zegarków Bulova także składanych mężczyznom. Te z serii Wilton Chronograph, są eleganckie, a wyposażenie między innymi w osobne tarcze sekundowe, stopery jakby zrobione z myślą dla tych, którzy nie zapominają o różnych dyscyplinach sportowych. Mają napęd kwarcowy, koperty z polerowanej stali, bransolety, skórzane paski, a na tarczy wyraźne białe cyfry arabskie.