W ostatnich tygodniach w polskich mediach można usłyszeć coraz częściej słowo Hygge. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, iż jest to określenie tzw. duńskiego szczęścia, czyli umiejętności cieszenia się drobiazgami oraz dążenia do harmonii w sobie i wokół siebie.

W trendy hygge niewątpliwie wpisują się zegarki Skagen. Spełniają one wiele warunków dążenia do skandynawskiego szczęścia. Ich design jest bardzo harmonijny a zarazem niezwykle prosty. Co zresztą było założeniem twórców marki. Zegarki Skagen charakteryzują się także bardzo dużą dokładnością co cenią sobie nie tylko Skandynawowie, ale również wszyscy użytkownicy niezależnie od narodowości.

skagen-355LGSC_MED

Duńskie Hygge to także umiejętność doceniania drobnych przyjemności, które pojawiają się każdego dnia. Ludzie praktykujący takie podejście do życia cieszą się chwila odpoczynku po pracy, delektują się kolejnym łykiem kawy, widzą piękno nawet w przedmiotach, których na co dzień nie zauważamy. Tak samo jest z zegarkami Skagen. Ich właściciele doceniają piękno jakie w sobie niosą a także ich użyteczność. Czasomierze te podbijają serca swoim uniwersalnym designem. Można je założyć do biura a potem wystarczy zmienić garsonkę na sukienkę i można iść na bal. Zegarki te z jednej strony są tak prostym przedmiotem użytkowym, że nie zwraca się na nie uwagi, z drugiej zaś,  zachwycają swoim wyglądem.

skagen-SKW6105_MED

Skagen to w naszym kraju jeszcze niezbyt znana marka, niemniej jednak pojawia się coraz częściej na półkach sklepów zegarmistrzowskich. Warto się nią zainteresować, aby móc w pełni zrozumieć jak ważne w życiu jest cieszenie się drobnymi przyjemnościami oraz prostotą i pięknem.