Firma Omega już od wielu lat jest jednym z najaktywniejszych producentów zegarków w sieci. Posiada nie tylko stronę internetową, co w dzisiejszych czasach jest standardem, ale również swoje profile w mediach społecznościowych. Tym razem firma poza udzielaniem się na forach i  social mediach poszła o krok dalej – stworzyła zegarek, który sprzedawany jest tylko w internecie.

Nowy model Omega Speedmaster „Speedy Tuesday” to limitowana oferta skierowana do miłośników zegarków, którzy są aktywni w mediach społecznościowych. zegarek został przygotowany na bazie znanego i cenionego Speedmastera.  Jego wygląd został nieco unowocześniony, przy czym najważniejsze cechy znane z pierwowzoru postały na swoim miejscu.

Speedmaster to zegarek, który produkowany był na specjalne zamówienie NASA. Jednym z najważniejszych cech był brak efektu odbijania światła w tarczy. Ten wymóg umożliwiał zabranie i korzystanie z czasomierza w kosmosie. W najnowszym modelu Omegi został zachowany ten atut i można się spodziewać, że nawet podczas słonecznych dni nie będzie problemu z odczytaniem godziny. Kolejnym ukłonem w stronę klasycznych modeli Speedmastera jest czarna tarcza. Pierwsze modele w tym kolorze pojawiły się w 1966 roku. Trzecią cechą charakterystyczną są trzy dodatkowe tarcze umieszczone na tarczy głównej.

Klasyczny wygląd uzupełniony jest o odrobinę nowoczesności. Jej przejawem jest m.in. powłoka fluorescencyjna, która pozwala odczytać czas nawet nocą. Ponadto świecące wskazówki, znaczniki oraz małe tarcze prezentują się bardzo interesująco.

Jednakże zmiany w wyglądzie to to nie wszystko, co wiąże się z nowym modelem Speedamstera. Swego rodzaju rewolucją jest nowy kanał sprzedażowy jakim stał się Instagram. Zegarki Omega  Speedmaster „Speedy Tuesday” było można zamówić tylko za pośrednictwem tej platformy internetowej. Producent stworzył limitowaną serię zegarków, która liczyła zaledwie 2012 egzemplarzy. Za pośrednictwem internetu można było zamówić zegarek i dodatkowo, samodzielnie wybrać numer seryjny zegarka. Zamówione czasomierze producent ma dostarczyć do nowych właścicieli latem 2017 roku.

Akcja Omegi zyskała sobie dużą popularność o czym może świadczyć fakt, iż wszystkie zegarki sprzedano w nieco ponad 4 godziny, choć ich cena nie była mała – wynosiła 22 300 zł.