TAG Heuer Carrera jest uznany z jeden z kultowych zegarków XX wieku. Pierwszy zegarek tego typu został zaprojektowany przez Jacka Heuera w 1963 roku. Wprawdzie pierwsze modele, które znalazły się na rynku były skierowane do mężczyzn, jednak dziś opowiemy o najnowszej odsłonie Carrera skierowanej do pań.

TAG Heuer Carrera od momentu, gdy się pojawił na rynku już wielokrotnie  był odświeżany i zmieniany. Dodawano lub odejmowano różne jego elementy oraz funkcje. Podczas tworzenia kolejnych odsłon męskiej wersji tego zegarka zniknął m.in. stoper, który był nieodłącznym elementem pierwszej wersji Carrera. Po wprowadzaniu kolejnych zmian w męskiej wersji zegarków przyszedł czas na zegarki damskie. W ten sposób powstał TAG Heuer Carrera Lady.

W tym roku na rynek wchodzą nowe, odświeżone wersje Carrera Lady. Swój wygląd zawdzięczają serii Carrera Heuer 01 z 2015 roku. Mają elegancką klasyczną kopertę o średnicy 36 mm – jest to idealna wielkość dla zegarków damskich. Są na tyle duże, aby być zauważone, a równocześnie nie zasłaniają całkowicie damskich nadgarstków.

Kolejną rzeczą, o której warto widzieć jest sama budowa tego modelu zegarka. Jest on zbudowany z dziewięciu elementów. Dekiel, część środkowa, pierścień oraz uszy w tym modelu są osobnymi częściami. W przypadku wielu zegarków wszystkie te części tworzą jeden element. Wieloelementowa konstrukcja pozwala na łączenie różnych materiałów, kolorów i faktur, co ma niebagatelny wpływ na wygląd czasomierza.

W najnowszej odsłonie Carrery zmieniono m.in. uszy, co z pewnością zauważą wielbiciele tego modelu. Ponadto poszerzono nieco pierścień otaczający tarczę, co nadało całemu zegarkowi nieco więcej ekspresji. Warto zauważyć wzmocnione znaczniki czasu oraz obwódkę datownika, dzięki czemu te elementy stały się bardziej widoczne a ich wygląd zmienił oblicze zegarka na znacznie nowocześniejszy. Niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej nowe Carrera Lady przykuwają uwagę swoją klasyczną elegancją z nutką ekstrawagancji. Bo jak inaczej można powiedzieć o dżinsowym pasku dołączonym do eleganckiej wersji czasomierza z granatową tarczą?

W najnowszym TAG Heuer Carrera Lady po raz pierwszy użyto pasków wykonanych z połączenia skóry i kauczuku. Swoim wyglądem przypominają skórę naturalną, co nadaje zegarkom niezwykłej elegancji. Dodatek kauczuku natomiast utrzymuje skórę dłuższy czas w nienaruszonej formie i nadaje jej elastyczności. Dzięki temu polaczeniu wymiana paska nie jest konieczna przez długie miesiące codziennego użytkowania.

Na koniec warto też wspomnieć, że wskazówki oraz znaczniki w TAG Heuer Carrera Lady są pokryte świecącą masą, co sprawia, że godziny można odczytać nawet wtedy gdy jest zupełnie ciemno.