TAG Heuer – znany i ceniony na rynku producent szwajcarskich zegarków oraz Google i Intel – dwie firmy przodujące w branży nowoczesnych technologii postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć inny od wszystkich smartwatch.

Dzisiejsze smartwatche

Obecne na rynku smartwatche są naszpikowane technologią, ale wiele brakuje im w kwestii wyglądu. Dlatego też trzej potentaci w swoich branżach jakimi są Google, Intel oraz TAG Heuer postanowili połączyć siły i stworzyć smartwatch, który poza funkcjonalnością będzie charakteryzował się również wysoką jakością materiałów, z których zostanie wykonany i doskonałą jakością i prezencją potwierdzoną przez szwajcarskiego producenta zegarków.

W planach

Plany współtworzenia smartwatcha z wyższej półki zakładają, że projektem zegarka zajmie się TAG Heuer, która ma w tej kwestii największe doświadczenie. Smartwatch będzie działał w oparciu o specjalnie dostosowany system Android Wear przygotowany przez Google, zaś Intel odda do dyspozycji najnowszej generacji platformę typu SoC. Połączenie tych wszystkich czynników ma skutkować doskonałym zegarkiem pełnym nowoczesnych technologii. Na razie jednak musimy poczekać, aby przekonać się co wyniknie ze współpracy szwajcarskich zegarmistrzów i potentatów Doliny Krzemowej.