TAG Heuer to obecnie czwarty co wielkości producent zegarków w Szwajcarii. Znawcy upatrują powstanie jego sukcesu w ścisłym związku ze sportem. Od wielu lat TAG Heuer sponsoruje różnego rodzaju zawody sportowe, dostarcza czasomierzy drużynom sportowym, a jego głównymi ambasadorami są gwiazdy niezwykle popularnych dyscyplin takich jak koszykówka, Formuła 1 czy piłka nożna.

Kilka słów o powstaniu marki

TAG Heuer to marka rodzinna, którą założył w 1860 roku pierwszy z rodu zegarmistrzowskiego Edouard Heuer. W tym czasie, zaledwie 20 letni, młodzieniec otworzył swój pierwszy zakład zegarmistrzowski. Założeniem jakie mu przyświecało było tworzenie bardzo dokładnych, a jednocześnie prostych chronometrów. Tak też się stało. Edouard Heuer wprowadził w życie co najmniej kilka uproszczeń mających na celu szybszą produkcję pojedynczych egzemplarzy zegarków, lepszą jakość odmierzania czasu oraz wygodniejszy sposób użytkowania ich. Już za czasów pierwszego z rodu Heuerów zegarki wykonane w jego warsztaciestały się bardzo cenionymi produktami.

indekscc

Po śmierci Edouarda jego zakład przejęli synowie, a potem kolejne pokolenia. Każde z nich dodawało swoje pomysły i rozwijało technikę i technologię związaną z zegarkami. Niezależnie jednak od czasu, kiedy powstawały zegarki zawsze miały być doskonale działającymi czasomierzami.

Teraz

Dziś TAG Heuer jest jedną z najbardziej znanych i cenionych marek zegarków. Ścisła współpraca między producentami tych chronometrów a światem sportu sprawiła, że marka wiązana jest często właśnie ze sportem. Obecnie produkowane modele łączą w sobie sportowy styl i niezwykłą elegancję, co sprawia, że cieszą się ogromną popularnością.

indeksasaa

Warto także podkreślić, że TAG Heuer nadal ściśle współpracuje ze światem sportu, czego dowodem może być choćby dobór ambasadorów marki. Obecnie tę zaszczytną funkcję pełni Cristiano Ronaldo – jeden z najsławniejszych piłkarzy świata.