Tag Heuer to jedna ze znanych i bardzo cenionych marek zegarków szwajcarskich. Poza dobrą opinią klientów firma robi wszystko, aby dodatkowo podnieść swój prestiż. Jednym z takich posunięć jest przynależność do stowarzyszań zegarmistrzowskich.

Firmy szwajcarskie produkujące zegarki zabiegają o możliwość dołączenia do prestiżowej organizacji jaką jest Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego FHS. Federacja to organizacja mająca na celu utrzymanie najwyższych standardów w produkcji zegarków na terenie Szwajcarii. Aby móc do niej należeć każda firma musi zaprezentować się z jak najlepszej strony. Zegarki produkowane przez kandydata do przyjęcia muszą spełniać wszystkie normy wymienione w dokumentach organizacji. Tym samym do FHS należą jedynie najlepsi.

Warto zaznaczyć, że przynależność do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego jest bardzo ważna przede wszystkim dla firm zegarmistrzowskich. Tag Heuer, podobnie zresztą jak i inni producenci, przez przynależność do Federacji podniósł prestiż swoich wyrobów, co bezpośrednio wiąże się ze zwiększeniem zainteresowania marką.

Należy podkreślić, że klienci firm zegarmistrzowskich mają bardzo różne podejście do zakupu zegarków. Część z nich kupuje po prostu czasomierz, ponieważ go potrzebuje. Osoby takie nie zwracają większej uwagi na modny wygląd, ilość gadżetów czy liczbę posiadanych certyfikatów. Dla klientów tego typu najważniejsze jest, aby zegarek spełniał swoją funkcję, był dokładny i działał bez usterek jak najdłużej. Kolejna grupa klientów to ci, którym zależy na wyglądzie i marce noszonego zegarka. Ta grupa klientów lubi być na czasie i nierzadko kupuje zegarek tylko na krótki czas. Ostatnia grupa to znawcy zegarków. To właśnie dla nich liczą się posiadane przez firmę certyfikaty. Właśnie dla takich klientów firmy zegarmistrzowskie, takie jak Tag Heuer przystępują do różnych organizacji zegarmistrzowskich, starają się o certyfikaty i dobre opinie. Ta grupa, najbardziej wymagających klientów, jest ceniona przez każdego producenta zegarków, ponieważ tylko prawdziwi znawcy mogą docenić jakość i wykonanie zegarka.