Wszystkie zegarki Bonda

James Bond to najbardziej znany agent wszech czasów. Nieustannie toczy walkę ze złem, które najczęściej utożsamiane jest z agenturą rosyjską (albo wcześniej ZSRR). Poza wspaniałymi umiejętnościami i eleganckim wyglądem Bond kojarzy się również z setkami gadżetów, w tym także posiadających niezwykłe właściwości luksusowych zegarków.

Zaczęło się od Rolexa

Zanim powstał James Bond filmowy, pojawiła się najpierw książka opowiadająca przygody tego niezwykłego agenta. Ian Flaming w swojej powieści „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” już w 1953 roku wyposażył Bonda w luksusowy zegarek Rolexa. Zgodnie z literackim pierwowzorem, pierwszy, filmowy James Bond na swojej ręce miał zegarek tej właśnie marki. Zresztą Rolexem mógł się pochwalić także agent z kilku kolejnych odcinków Bonda.

Kolejne cudowne zegarki

Po okresie fascynacji Rolexem przyszły zmiany w wizerunku Bonda. Eleganckie zegarki ze wskazówkami zostały wymienione na nowsze modele z wyświetlaczami cyfrowymi. Na ręce Bonda zagościł zegarek Hamilton Pulsar P2 2900 LED. Zwarzywszy na to, że zegarek ten pojawił się w odcinkach, które zostały nakręcone na przełomie lat 60 i 70-tych, był on bardzo nowoczesny. W odcinkach, w których Bonda grał Roger Moor, agent chętnie korzystał zarówno z zegarków Pulsar jak i Rolex. Z upływem kolejnych lat na ręce Jamesa Bonda znów zachodziły zmiany i pojawiły się modele zegarków TAG Hauer oraz Seiko.

Na koniec – Omega

W najnowszych odcinkach Daniel Craig grający Bonda otrzymał Omegę. W najnowszym filmie o Bondzie SkyFall Omega przygotowała dla agenta Jej Królewskie Mości specjalny egzemplarz OmegaSeamaster Planet Ocean 232.30.42.21.01.001 (czaszegarkow.pl). Ten model zegarka jest dostępny w sprzedaży, aczkolwiek ma on kopertę i bransoletę wykonaną ze stali szlachetnej. Zegarek Bonda wykonany został z tytanu. Niedawno też pojawił się na aukcji pamiątek z filmów o agencie Jej Królewskiej Mości.

W tym roku wraz z nadchodzącymi wakacjami na ekrany telewizyjne wraca po raz kolejny seria filmów z Bondem. Obecnie kolejne filmy wyświetlane są przez telewizję publiczna, ale z pewnością i komercyjne stacje sięgną po raz kolejny po tę opowieść o niezwykłym agencie. Po raz kolejny też będziemy mogli podziwiać elegancję zegarków Bonda. A jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o nich zachęcam do przeczytania artykułu poświęconego czasomierzom z serii o przygodach Jamesa Bonda http://autokult.pl/24951,zegarki-jamesa-bonda-od-rolexa-submarinera-po-omege-seamastera.