Zegarki Michael Kors – jak nie dać się oszukać?

Już od dziesięcioleci polski rynek zasypywany jest różnego rodzaju podróbkami. Najczęściej słyszymy o podrobionych butach, ubraniach czy kosmetykach, niemniej jednak również modne zegarki są chętnie kopiowane. Dlatego też zanim kupisz markowy zegarek upewnij się czy wszystko z nim jest w porządku.

Sprawdź model

Pierwszym krokiem, który powinno się wykonać przed dokonaniem zakupu, jest dokładne sprawdzenie modelu zegarka. Warto wiedzieć, że logo na tarczy czy na kopercie nie gwarantuje, że zegarek jest oryginalny. Jeśli interesują Cię zegarki Maichael Kors zajrzyj na stronę producenta http://www.michaelkors.com/) aby zorientować się czy wybrany model na pewno istnieje.

 

Cena – pierwszy sygnał ostrzegawczy

Jeśli wybrany przez Ciebie zegarek wygląda tak samo jak ten na stronie producenta, porównaj ceny. Każdy oczywiście szuka cenowych okazji, jednakże jeśli cena znacząco dobiega od cen obowiązujących w markowych sklepach, wówczas powinno się zapalić w Twojej głowie światełko ostrzegawcze. Owszem sklepy oferują sezonowe obniżki cen, wyprzedaże czy promocje, ale warto z tym uważać.

HOW-TO-SPOT-FAKE-KORS-WATCHES-watches1

W zegarku ważne są detale

Zegarki Michael Kors, ale również inne markowe produkty są często podrabiane, a ich nielegalne odpowiedniki często są bardzo podobne do oryginałów. Bywa, że dopiero po bliższym obejrzeniu podróbki i oryginału można zauważyć różnice. Do najbardziej zauważalnych i najczęściej występujących różnic można zaliczyć wykorzystanie innych, aczkolwiek łudząco podobnych, czcionek, nieznaczne zmiany w logo firmy czy nietypowe ułożenie elementów ozdobnych.

 

Opakowanie – ważna wskazówka

Również opakowanie zegarka może bardzo wiele powiedzieć o jego oryginalności. Szukając okazji często kupujemy zegarki w sklepach internetowych i wysyłkowych. Tam nie można dokładnie przyjrzeć się zakupionym produktom. Jednakże po odpakowaniu zegarka warto zwrócić uwagę nie tylko na sam czasomierz, ale też na to jak jest zapakowany. Należy wiedzieć, że wszystkie oryginalne zegarki Michael Kors zapakowane są w firmowe pudełeczka. Jeśli zatem zegarek nie będzie miał opakowania, oznacza to, że coś z nim jest nie tak. Na stronie firmowej można zobaczyć jak wygląda oryginalne opakowanie zegarków tej marki. Niedawno w sieci pojawiły się informacje mówiące o serii zegarków podrobionych, które nie tylko wyglądały bardzo podobnie do oryginałów ale były też podobnie zapakowane. I w tym wypadku również pomocne okazały się detale. Brak logo firmy na wewnętrznej stronie opakowania czy źle uszyte poduszeczki wypełniające wnętrze pudełka to drobiazgi, które zwróciły uwagę klientów.

HOW-TO-SPOT-FAKE-KORS-WATCHES-booklet1

Zegarki Michael Kors podobnie jak wiele innych produktów markowych są coraz chętniej podrabiane. Ich kopie są coraz lepszej jakości. Z pewnością firmy produkujące podróbki szybko się nie wycofają, ponieważ z tym procederem wiążą się ogromne pieniądze. To jednak nie oznacza, że masz pozwalać na oszukiwanie siebie. W razie wątpliwości zgłoś się do ekspertów, którzy sprawdzą oryginalność zegarka. Jeśli okaże się, że jest podróbką możesz próbować walczyć z nieuczciwym sprzedawcą i producentem za pomocą m.in. zgłoszenia do Rzecznika Praw Konsumenta.