Złote, męskie zegarki kojarzone są raczej ze stylem retro i do niedawna nie były one zbyt popularne. Oczywiście, zawsze znajdą się gentelmani, którzy do eleganckich marynarek i fraków zakładają wyłącznie ekskluzywne złote czasomierze, ale to rzadkość. Jak się jednak okazuje 2015 rok przyniesie ze sobą zmianę stylu i złoto w męskich zegarkach stanie się kolorem jak najbardziej pożądanym.

Różowe złoto i granat

Od kilku sezonów wyjątkową popularnością cieszy się różowe złoto. Najczęściej pojawia się ono w kolekcjach damskich zegarków, ale w tym roku ma zawojować także męskie modele. Szczególną popularnością cieszyć się będą zegarki, w których delikatne złote detale łączą się z granatem. Najczęściej warstwa różowego złota pokrywa elementy tarczy, zaś paski i bransolety wykonane są z tworzyw sztucznych, gumy czy skóry. To połączenie kolorów często jest uzupełniane sportowym designem, dzięki czemu zegarki takie wybierają bardzo chętnie młodzi mężczyźni ceniący sobie luźny i wygodny styl.

bf3d3ecb5fda6f5bba8860549d5881a825dcec69

Żółte złoto

Poza nowoczesnym połączeniem różowego złota z granatem w 2015 roku przewidziany jest powrót żółtego złota. Warto jednak podkreślić, że ten kolor nie lubi granatu i raczej występuje samodzielnie lub w tradycyjnych połączeniach kolorystycznych z brązem lub czernią. Do łask wracają zwłaszcza modele retro jak np. klasyczne cyfrowe zegarki męskie Casio czy kwarcowy Lorus. Wprawdzie kolor złoty kojarzy się raczej z eleganckimi zegarkami, niemniej jednak w tym roku powrócą do łask także zegarki sportowe w kolorze złota. Wśród nich szczególnie wartymi zainteresowania są zegarki męskie Casio z serii G-Shock.

zloty-zegarek-casioiamsomadbrotumbl

Zanim jednak postanowisz założyć złoty zegarek musisz pamiętać, że wymaga on odpowiedniej oprawy. Wprawdzie po złote zegarki sięgają już nie tylko panowie w średnim wieku, ale również młodzi mężczyźni, a tym samym stają się one eleganckim podkreśleniem stylizacji casual, jednak łatwo przesadzić z takimi połączeniami o czym należy pamiętać.