Każdy producent pragnie zdobyć jak największy rynek zbytu. Stara się to osiągać ilością, jakością i rozmaitością towaru. Firma Casio wykorzystuje każdą szansę do zainteresowania nabywców swymi wyrobami. Przede wszystkim różnorodnością produkcji, uwzględniającą gusta odbiorców, rekrutujących się z różnych szczebli społecznej hierarchii, jak i stopień ich zamożności.

Różne są zegarki Casio, trzeba się zdecydować się, jaki nabyć: tradycyjny, ze wskazówkami, czy analogowo-cyfrowy. To nie wszystkie wyróżniki, ale poprzestańmy na nich. Zastanawiające jest społeczne przywiązanie do zegarków ze wskazówkami. Najwidoczniej wieloletnie przyzwyczajenia robią swoje. Zatem nic dziwnego, że firma Casio nie skąpiła w propozycjach dla miłośników wskazówek przesuwających się na tarczy. Np. na tarczy jasnej: LTP-1128PA-7BEF, LTP-1303PL-7BVEF. Albo na tarczy czarnej, np.: LCW-M150TD-1AER, MTP-1154PQ-1AEF. Lub ze wskazówkami potraktowanymi równoprawnie jak funkcje, w jakie wyposażono np.: GA-110-1BER, GA-110TS-1A4ER.

Tradycja jest piękna

W kolekcji białej jest damski zegarek wyróżniający się skromną, nie rzucającą się natrętnie w oczy elegancją: LTP-1303PL-7BVEF (cena 180 zł).

casio-LTP-1303PL-7BVEF_MED

Tak powinien wyglądać tradycyjny czasomierz. Jego główne wyróżniki to biała tarcza z cyframi arabskimi i bransoleta z czarnej skóry. Bieg białych wskazówek z delikatnym czarnym otokiem, czy cieniutką czarną wskazówkę sekundnika można śledzić pod szkłem mineralnym bez wspierania się szkłem powiększającym. Ma średnicę 35,50 mm, a grubość 7,50 mm. Do oferowanych dołączamy: SHE-4512G-7AUER w cenie rynkowej 920 zł, u nas 639 zł., z alternatywnymi numerami modeli rozpoczynającymi się od SHE.

casio-SHE-4512G-7AUER_MED

Jest to   damski zegarek biały z odcieniem złota, o średnicy 31 mm, grubości 8 mm, ze stalową polerowaną kopertą w odcieniu złota. Bransoleta   z polerowanej stali również ma odcień złota, natomiast tarcza jest biała, pod szafirowym szkłem przesuwają się   świecące wskazówki, wyświetlany jest też dzień miesiąca. Nieco tańszy z tej samej kolekcji jest zegarek MTP-1154PQ-1AEF (cena: 165 zł). Ma czarną tarczę, bransoletę z czarnej skóry. Jego średnica to 39 mm, a grubość 7 mm. Kopertę wykonano z polerowanej stali w odcieniu złota. Jeszcze jedno potwierdzenie, że tradycja bywa piękna. Dowodzą tego także inne zegarki Casio, a nowoczesność osiąga przez    dobór materiału użytego do kopert, polerowaną stalą i oczywiście napędem kwarcowym zasilanym bateriami.

Umiar jest zaletą

W kolekcji białej umieszczono LTP-1128PA-7BEF. Przy jego produkcji wykorzystano dostęp do nowoczesnych materiałów, a więc przede wszystkim do nierdzewnej stali. Ale nawet owa nowoczesność nie spowodowała rozbuchania wyobraźni projektantów.

casio-LTP-1128PA-7BEF_MED

Zegarek wyraźnie wpisuje się w najnowszą generację produktów, jednak z zachowaniem godnego podziwu umiaru. Jest elegancki przez swą prostotę. Na białej tarczy arabskie cyfry z markerami, czarne wskazówki minutowe, delikatna czarna sekundnika. Ma średnicę 27 mm, grubość 7 mm. Niedrogi, w firmowym pudełeczku, w cenie 120 zł, prezentuje się jak produkt ponadczasowy. Ze wszech miar godny polecenia.