Jeden z młodszych producentów zegarków w Europie nie przeraził się konkurencji. Nie zamierzając rywalizować z bogactwem zdobnictwa, z pomysłowością techniczną z długoletnią tradycją istniejących firm, wywodzący się z Danii twórca firmy Skagen zaproponował klientom produkt czysty, prosty i przejrzysty.

I wkrótce klienci otrzymali zegarki Skagen, których projektanci sięgnęli do wzorca klasycznego preferującego umiar. Proponowana ich ilość jest olbrzymia. Z mnogości ofert trudno wybrać wyjątkowe, urzekające pięknem, bo w każdym zegarku marki Skagen jest wiele doskonałości zniewalających zmysły dotyku czy wzroku. Przejdźmy do konkretnego przykładu. Z serii dla kobiet bliżej przypatrzmy się modelowi 816XSWXC1. Z wyjątkiem umieszczonej nazwy producenta na tarczy cały jest biały, a więc w ceramicznej bieli utrzymane są i koperta, i bransoleta ze stali ze sprzączką z zatrzaskowym zamknięciem, i tarcza z kryształkami. Jego średnica to 22 mm, grubość 8 mm. Typ napędu: kwarc, zasilany bateriami. Bez dodatkowych funkcji, zegarek, który po prostu ma odmierzać czas. Cena rynkowa 620 zł, u nas 440 zł.

https://vimeo.com/79636315

Przesyłkę już opłaconą klient odbiera w firmowym pudełeczku, z dwuletnią gwarancją sprzedawcy. I jeszcze jeden przykład z kolekcji dla kobiet, model 107XSSLW. I dla niego charakterystyczna jest biel: bransolety z białej skóry, tarczy z białej masy perłowej z kryształkami, koperty z polerowanej stali. Ma napęd firmowy, kwarcowy, zasilany bateriami. Jego średnica to 18 mm, grubość 6 mm. Cena 709 zł.

W stronę biżuterii

Złoto jak i barwa złota są nieodłączną częścią biżuterii. Nieodzownego elementu zdobniczego kobiet. W propozycjach firmy Skagen nie brakuje takich, które mogą spełnić oczekiwania płci pięknej. Oto zegarki Skagen, które należałoby wziąć pod uwagę, myśląc np. o prezencie. SKW2147 to elegancki zegarek z

  • kopertą z polerowanej stali w odcieniu złota,
  • z tarczą o barwie żółtego złota,
  • z kryształkami,
  • z bransoletą z brązowej skóry,
  • ze stalową sprzączką w odcieniu złota.

Ma średnicę 30 mm, grubość 7 mm. Cena: 460 zł. Inna propozycja: SKW2212, zegarek droższy, kosztujący 839 zł. Na tę cenę składa się przede wszystkim polerowana stal w odcieniu złota, użyta w kopercie, bransolecie, w sprzączce z zatrzaskowym zamknięciem, w tarczy. I jeszcze jedna oferta dla pań: SKW2333, elegancki zegarek nazwany Szampańskim, z kopertą z polerowanej stali w odcieniu złota, bransoleta również jest ze stali w kolorze złota. Ma średnicę 36 mm, grubość 8 mm. Cena: 959 zł. Klientom z opłaconą przesyłką dostarczany jest w eleganckim pudełeczku, z dwuletnią gwarancją sprzedawcy.