Mężczyzna wybierając zegarek, patrzy nie tylko na jego wygląd, oczekuje czegoś więcej. Tym ewentualnym czymś są funkcje, z których zamierza korzystać w różnych okolicznościach. Trzeba przyznać, że zegarki Skagen, z uwagi na ich różnorodność, dają mężczyźnie wiele okazji do zastanowienia się nad dokonaniem właściwego wyboru. Proponujemy dobrze przyjrzeć się modelowi   SKW6076 za 799 zł.

Pochodzi z serii Chronograph Quartz, ma napęd kwarcowy, wspomagany bateriami. Na jego elegancję składa się przede wszystkim użyty materiał, a więc polerowany szary tytan. Jego średnica to 42 mm, grubość nieco ponad 7 mm. Ale nie bez znaczenia jest jego wyposażenie w dodatkowe funkcje. Poza odmierzaniem czasu pokazuje dzień miesiąca, ma osobną tarczę sekundową, stoper. Jego wodoszczelność to 5ATM. To sympatyczny ukłon projektantów firmy w stronę mężczyzn, bo Skagen dość oszczędnie wprowadza do czasomierzy funkcje wykraczające poza główną, jakie jest dokładne odmierzanie czasu.

Propozycje szarości

Szarość między innymi symbolizuje inteligencję, bo przecież szare są   komórki, substancja mózgu, na której rolę ustawicznie powołuje się serialowy detektyw Poirt. Otóż zegarki Skagen dowodzą, jak można z korzyścią dla produktu wprowadzać nie zawsze życzliwie traktowaną szarość. Odcień szarości ma zegarek SKW6172, z kopertą z szarej polerowanej stali, z takiego samego materiału jest bransoleta, pod mineralnym szkłem odpornym na pęknięcia jest szarej barwy tarcza ze świecącymi wskazówkami.

Ten elegancki sportowy zegarek ma 40 mm średnicy i grubość 9 mm. Wyposażono go w napęd kwarcowy zasilany bateriami. Kosztuje 769 zł, klientowi może być dostarczony bez ponoszenia kosztów przez zamawiającego w firmowym pudełeczku, z dwuletnią gwarancja sprzedawcy. I jeszcze jeden przykład zegarka nawiązującego do szarości: SKW6186. Jego koperta, bransoleta, bezel są ze stali szarej, tarcza pod szkłem mineralnym ma odcień szarości, z wyróżniającymi się białymi wskazówkami. Ten sportowy zegarek ma 42 mm średnicy, grubość 10 mm. Ma napęd kwarcowy wspomagany bateriami. Kosztuje 719 zł, a klientowi dostarczony jest nieodpłatnie z dwuletnią gwarancją.

Biały Skagen

Model SKW6170 dla mężczyzn łączy stal z odcieniem złota z bielą. Biała tarcza z cyframi arabskimi z markerami jest dominująca, stąd nazywanie przez producenta tego czasomierza Białym. Bezel ma odcień złota, a szeroka bransoleta z polerowanej stali bielą kontrastuje z kopertą z polerowanej stali z odcieniem złota. Ten elegancki, urzekający prostotą zegarek kosztuje 859 zł, klientom dostarczany jest bezpłatnie z dwuletnią gwarancją. Tańszy jest model SKW6066 w cenie 637 zł, z mechanizmem kwarcowym, z kopertą ze stali szlachetnej, z białą tarczą, z brązowym skórzanym paskiem.

skagen-SKW6066_MED

Prezentuje się bardzo dobrze na przegubie ręki wysuwającej się spod ciemnego rękawa marynarki. Kontrast zawsze jest dostrzegany.