Kto chce mieć pewność, że zegarek pokazuje dokładny czas, niezależnie od tego czy przekraczana jest strefa czasowa, czy właśnie jest pora na przestawienie czasu letniego na zimowy lub zimowego na letni – powinien mieć czasomierz z mechanizmem Radio Controlled.

Jego zakup nie jest kłopotliwy. Bowiem   niektóre zegarki Casio zostały wyposażone we wspomniany mechanizm i w dużym wyborze są dostępne u nas. I tak radiową falę z nadajnika, który kontroluje i koryguje czas, odbiera np. model LCW-M150TD-1AER. Jest to zegarek męski, o charakterze sportowym (ma funkcję stopera), o średnicy 41 mm, grubości 9 mm. Koperta jak i bransoleta, sprzączka z zatrzaskowym zapięciem są z polerowanego tytanu. Dekiel jest lity. Za szafirowym szkłem odpornym na zadrapania jest czarna tarcza ze świecącymi wskazówkami i markerami. Typ napędu jest solarny, ze skokowym ruchem sekundnika. Zegarek umożliwia poznanie aktualnego miesiąca, dnia i roku, także czasu na świecie. Ma też funkcję alarmu. Cena rynkowa 1835 zł, u nas 1369 zł. Cieszące się powszechnym uznaniem zegarki Casio mają dwuletnią gwarancję, a klientowi przesyłka dostarczana jest na koszt sprzedawcy. Alternatywne numery modeli znaleźć można pod symbolami rozpoczynającymi się od LCW. Seria długa i bardzo urozmaicona. Dla zwolenników zegarków cyfrowych, z identycznymi funkcjami, ale z kopertą z czarnej żywicy z tworzywa sztucznego, co znacznie obniża koszt użycia materiałów (cena 275 zł), polecamy model WV-58U-1AVES lub alternatywne numery modeli: WV58U / WV-58U / WV-58U-1A / WV-58U1A.

Wybór zegarka sportowego

Wśród zegarków sportowych z mechanizmem Radio Controlled wyróżnia się model: LCW-M170TD-7AER. Jest niewielki, o średnicy 39,50 mm, grubości 9,20 mm i wadze 80 gramów. Koperta i bransoleta oraz sprzączka z zatrzaskowym zapięciem wykonano z tytanu. Za szafirowym szkłem jest biała tarcza. Napęd ma solarny, ruch sekundnika skokowy. Wyposażony został między innymi w funkcje takie jak pokazywanie dnia i roku, korzystanie z wiecznego kalendarza, czasu na świecie. Cena rynkowa 1670 zł, u nas 1389 zł. Oczywiście są alternatywne numery modeli i rozpoczynają się od LCW.