Nie utrzyma się na rynku producent, który go nie pozna, nie przeprowadzi badań, co jest na nim poszukiwane,  na co jest moda, co jest odrzucane,  jakie wyroby zalegają w hurtowniach.

Powodzenie serii zegarków marki Fossil firma zawdzięcza stylistom, projektantom różnych modeli dla mężczyzn, kobiet i młodzieży, no i oczywiście pracownikom marketingu.  Ale chyba przede wszystkim tym ostatnim przystępną cenę.

Beżowy za 659 zł

Model FS5152 – zegarek przeznaczony dla aktywnych sportowo mężczyzn. Fossil określił go jako beżowy-skórzany, bo  wyróżniony bransoletą ze skóry w kolorze beżu.

1

W takim samym kolorze jest też tarcza z bardzo wyraźnymi cyframi rzymskimi, ze świecącymi wskazówkami. I coś dla sportowców: wodoszczelność 5 ATM, osobna tarcza sekundowa, no i oczywiście niezbędny stoper.

Różowy za 485 zł

Model FS5156 –  dla mężczyzn chętnie spędzających wolny czas na łonie natury, gdzie przydatne mogą być takie funkcje czasomierza jak jego wodoszczelność  (5 ATM), osobna tarcza sekundowa, stoper.

2

Nazwany przez Fossil różowym, bo jego tarcza za mineralnym szkłem, markery mają odcień różowego złota. Bransoletę ma z brązowej skóry, a kopertę, klamrę z trzpieniem, bezel ze stali szczotkowanej, polerowanej.

Szampański za 829 zł

Model JR1479 – elegancki męski zegarek sportowy o średnicy 50 mm, grubości 14 mm, z kopertą, bransoletą, zatrzaskowym zapięciem, z bezelem ze szczotkowanej polerowanej stali  w odcieniu złota.

fossil-JR1479_MED

A szampański, bo ma tarczę  w tym kolorze, czego świadomość miał Fossil, wysyłając go na rynek. Sportowy, bo wykazuje się wodoszczelnością 10 ATM, ponadto ma osobną tarczę sekundową oraz stoper. Wskazuje też dzień miesiąca. Typ napędu: kwarc zasilany bateriami, ze skokowym ruchem sekundnika.

Biały za 659 zł

Model FS4795 z serii Dean przeznaczony jest dla mężczyzn o sportowych zainteresowaniach. Ale na pewno przy jego wyborze nie  tylko  wyposażenie w  funkcje będą decydować, lecz także jego estetyczny wygląd  nadany przez Fossil.

4

Ma średnicę 45 mm, grubość 11 mm, kopertę, bransoletę, bezel, zatrzaskowe zapięcie sprzączki ze szczotkowanej polerowanej stali, a za szkłem mineralnym odpornym na zadrapania białą tarczę ze świecącymi cyframi arabskimi. Wyposażono go w napęd:  Fossil Chronograph Quartz zasilany bateriami.