Kiedy w 1892 bracia Robert i Charles Ingersollowie przystępowali do ręcznej produkcji swoich pierwszych zegarków, nie przeczuwali, jak szybko ich towary zyskają na popularności. Nie wiedzieli też, że będą je nosić znani ludzie. Choć na sukces marki wpłynęła skuteczna kampania marketingowa, nie bez znaczenia była też jakość oferowanych czasomierzy. Poznaj zegarki Ingersoll i zobacz, co jest w nich tak wyjątkowego!

Legendarne modele, czyli od czego wszystko się zaczęło…

Firma rozpoczęła swoją działalność w bardzo ciekawych czasach. Odchodzono wówczas od zegarków w wersji kieszonkowej, a zastępowano je modelami do noszenia na ręce. Niewątpliwie, bracia mieli duży wkład w zastosowaniu i rozpowszechnianiu nowych technologii wśród amerykańskiego społeczeństwa. Milowym krokiem w rozwoju okazała się dystrybucja artykułów za dolara, co dla wielu ludzi stanowiło równowartość „dniówki” (stąd nazwa Dollar-Watches). Ingersollowie pokazali tym samym, że czasomierze mogą być dostępne dla wszystkich i nie muszą być traktowane jako dobro luksusowe. W ciągu 20 lat bracia sprzedali ponad 40 milionów egzemplarzy.

Artykuły cieszyły się uznaniem klientów również za sprawą sławnych osób. Modele nosili m.in. Theodore Roosevelt, Merlin Monroe i James Dean. Obecnie produkty uchodzą za kultowe. Niektórzy są w stanie wiele zapłacić za zegarki Ingersoll z lat 30. z wizerunkiem disnejowskiej Myszki Miki.

Ingersoll – od ręcznej manufaktury po produkcję na masową skalę

Początkowo bracia tworzyli czasomierze ręcznie, jednak z upływem lat zapotrzebowanie na ich produkty wyraźnie się zwiększyło. Podjęto więc działania mające na celu automatyzację działań i optymalizację mocy przerobowych. Zaczęto modernizować maszyny. Warto wspomnieć, że Ingersollowie byli zafascynowani postacią Henry’ego Forda. Jego nowatorskie rozwiązania stały się dla nich inspiracją do ulepszania procesów produkcyjnych. Z czasem zaczęto rozszerzać dystrybucję na Wielką Brytanię, gdzie pojawił się firmowy sklep i kolejna fabryka. Marka prosperowała także w czasie I Wojny Światowej. Opatentowano wówczas tarczę z fluorescencyjnymi elementami, co pozwoliło odczytywać godziny w ciemności.

Zegarki męskie Ingersoll –nowoczesne rozwiązania, klasyczne wzornictwo

Obecnie artykuły projektowane są na terenie Niemiec. Za ich wygląd odpowiadają młodzi i utalentowani designerzy. Starają się oni łączyć nowoczesny wygląd z klasycznymi wzorcami sztuki zegarmistrzowskiej. Czasomierze są wybierane przede wszystkim przez amatorów ceniących tradycyjne rozwiązania Wyróżniają je duże tarcze. Do ich charakterystycznych cech zalicza się też automatyczny naciąg. Pozwala on na korzystanie z artykułów bez potrzeby używania baterii. Produkty odznaczają się różnorodnością. W asortymencie znajdują się m.in. modele z mechanizmem pokrytym przezroczystym szkłem. Dzięki temu użytkownicy mają sposobność obserwacji działania poszczególnych trybików.

Oferta marki charakteryzuje się różnorodnością, dlatego z łatwością dopasujemy modele do naszego stylu. Wyroby powstają z wysokogatunkowych materiałów, m.in. naturalnej skóry. Można z nich korzystać przez długie lata. Zachwycają również precyzją w odmierzeniu czasu. Producenci pamiętają też o tym, że w osiągnięciu sukcesu pomogła im konkurencyjna cena. Dbają więc o to, by wypuszczane na rynek egzemplarze charakteryzowały się nie tylko doskonałą jakością, ale również przystępną stawką.

Szukasz solidnych czasomierzy? Wybierz zegarki marki z ponad stuletnią tradycją!