Ingersoll – zegarki legendarne

Kiedy w 1892 bracia Robert i Charles Ingersollowie przystępowali do ręcznej produkcji swoich pierwszych zegarków, zapewne nie przeczuwali, jak szybko zyskają na popularności i jak wielu znanych ludzi będzie je nosić. W zdobyciu uznania pomogła im na pewno skuteczna akcja marketingowa oraz jakość oferowanych produktów, która przekonuje również dzisiejszych klientów.

Legendarne modele

Początki marki Ingersoll przypadają na ciekawe czasy – przejścia od tych kieszonkowych do znanych nam zegarków na rękę. W początkowych latach działalności bracia mieli duży wkład w zastosowaniu nowych technologii i upowszechnieniu zegarków wśród amerykańskiego społeczeństwa. Dzięki sprzedaży zegarków za dniówkę, czyli jednego dolara (stąd nazwa Dollar-Watches), udało im się stać jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek. W ciągu 20 lat sprzedano ponad 40 milionów egzemplarzy tanich zegarków.

Na pewno do sukcesu marki założonej przez braci Ingersoll przyczyniły się też sławne osoby, które ceniły modele tej marki i chętnie je nosiły, tj.:

  • Theodore Roosevelt,
  • Merlin Monroe,
  • James Dean.

Do dziś kolekcjonerzy są skłonni wiele zapłacić za zegarki Ingersoll z lat 30. z disnejowską Myszką Miki.

 

Jakość i przystępna cena

Obecnie zegarki sygnowane marką Ingersoll produkowane są na terenie Niemiec, a do ich sukcesu przyczynia się przede wszystkim praca młodych i utalentowanych projektantów. Prezentowane przez amerykańską markę modele odznaczają się perfekcją wykonania, a nowoczesne wzornictwo z chęcią czerpie jednak z klasycznego piękna dawnych wzorców sztuki zegarmistrzowskiej.

Biorąc pod uwagę najlepsze materiały, z jakich wykonywane są zegarki Ingersoll, możemy mieć pewność długowieczności i precyzji w odmierzaniu czasu. W ofercie marki znajdziemy wiele modeli, które z łatwością dopasujemy do naszego stylu. Producenci pamiętają też o tym, co przyniosło wielką popularność marce u początków jej działalności, dlatego dbają o to, by wypuszczane na rynek zegarki przekonywały klientów nie tylko doskonałością wykonania, ale również przystępną ceną.