Damski zegarek to połączenie produktu, który ma za zadanie być funkcjonalny z widocznym i charakterystycznym elementem biżuterii. Dlatego jego zakup powinien być przemyślany, a sam zegarek dostosowany do okoliczności.

Wybierając zegarek, który będzie nam służył w pracy, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością. Zegarek nie tylko ma być wygodny, ale też posiadać kilka przydatnych w pracy funkcji. Ważne jest też, aby był odporny na uszkodzenia mechaniczne i trwały. Z tego powodu paradoksalnie dużo rozsądniejszym i oszczędniejszym rozwiązaniem jest wybieranie zegarków znanych firm, które są cenione z racji solidności ich wyrobów. Przykładem takich produktów są zegarki Calvin Klein, które łączą w sobie wysoką jakość wykonania z eleganckim i fantazyjnym wzornictwem.

Podejmując decyzję o zakupie, musimy wybrać przede wszystkim kopertę. Ta może być wykonana ze stali, tytanu lub mosiądzu. Za najtrwalsze uważa się koperty ze stali. Podobną wytrzymałością charakteryzuje się tytan, a dodatkowo jest on lżejszy oraz posiada właściwości antyalergiczne.

Najmniej trwałe są koperty wykonane z plastiku. Dodatkowo nie są uznawane za zbyt eleganckie. Podobnego wyboru musimy dokonać w przypadku szkiełka zegarka. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że w pracy nasz czasomierz będzie narażony na częsty kontakt z metalową lub plastikową powierzchnią. Należy zatem zadbać, aby szkiełko zegarka było odporne na zarysowania. W innym przypadku nasze urządzenie bardzo szybko zacznie wyglądać niechlujnie i nieelegancko. Korzystnym wyborem w tym kontekście jest szkło szafirowe, które jest niezwykle twarde i właściwie niemożliwe do zarysowania. Jego całkowitym przeciwieństwem są szkła wykonane z plastiku oraz mineralne. Te ostatnie jednak są bardzo odporne na uderzenia.

Osobną kwestią jest styl zegarka i jego projekt. Ten, który nosić będziemy ze sobą do pracy, powinien mieć klasyczny wygląd oraz wyraźną tarczę z jasnym i charakterystycznym oznaczeniem godzin. Praktyczną funkcją w tym przypadku jest alarm, który będzie nam przypominać o ważnych spotkaniach. Nie zapominajmy też, że zegarek w pracy nosić będziemy przez kilka godzin, bez przerwy. Zadbajmy zatem o to, aby był on wygodny. Ostatecznie unikajmy zegarków, które nie są dyskretne. Chodzi tu jednakowo o ich wygląd, wielkość oraz cenę.