O czym warto wiedzieć kupując zegarek

Jeśli chcesz kupić dobry zegarek powinieneś poznać kilka szczegółów, które pozwolą wybrać ten najlepszy. Warto pamiętać, że nie zawsze cena jest najdokładniejszym wyznacznikiem jakości konkretnej marki czy modelu. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając zegarek dla siebie.

  1. Wygląd

Pierwszą rzeczą, na którą zazwyczaj zwraca się uwagę jest wygląd zegarka. Musisz pamiętać, że nie ma zegarków uniwersalnych. Do różnych stylizacji będą pasować różne zegarki, dlatego zanim wybierzesz jakiś model dokładnie przemyśl to, w jaki sposób najczęściej się ubierasz. Do odzieży sportowej najlepiej wybrać modele o sportowym designie, jeśli wolisz elegancki styl, poszukaj czegoś bardziej odpowiedniego.

indeks

  1. Mechanizm

Obecnie można nabyć zegarki z trzema różnymi mechanizmami. Pierwszym jest mechanizm klasyczny, który występuje w zegarkach nakręcanych. Tego typu mechanizmy można spotkać w dobrej jakości zegarkach zarówno specjalistycznych np. Rolex oraz nieco rzadziej w modowych. Drugim rodzajem mechanizmów są mechanizmy automatyczne. Ten rodzaj mechanizmu zegarkowego montowany jest w najlepszych jakościowo zegarkach tak znanych firm jak np. Doxa. Zegarki posiadające mechanizm automatyczny nakręcają się samoistnie podczas poruszania ręką. Najpopularniejszym mechanizmem montowanym dziś w zegarkach jest mechanizm kwarcowy – zasilany bateryjką. Można go spotkać w większości zegarków znajdujących się na rynku. Wyposażone są w niego np. zegarki męskie Tommy Hilfiger (tutaj).

 

  1. Producent

O tym jakiej marki zegarek będzie dla Ciebie najlepszy decyduje głównie jego przeznaczenie. Jeśli marzy Ci się wielofunkcyjny zegarek sportowy, warto zastanowić się nad japońskimi zegarkami Casio, które charakteryzuje duża wodoszczelność, odporność na wstrząsy, dodatkowe gadżety takie jak np. stoper i przede wszystkim sportowy design. Jeśli wolisz nowoczesne zegarki powinieneś zastanowić się nad zegarkami modowymi. Warto zwrócić uwagę np. na zegarki damskie Tommy Hilfiger czy Armani. Jeżeli jesteś osobą, której zależy na doskonałej jakości, wówczas najlepsze będą zegarki producentów szwajcarskich. Marki takie jak Rolex czy Omega z pewnością spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.