Świat towarów luksusowych otwiera się coraz szerzej na Polaków. Od czasu transformacji na początku lat 90-tych z roku na rok rośnie ilość osób mogących zaliczyć się do grupy milionerów, a co za tym idzie – mogących sobie pozwolić na towary z najwyższej półki. Na liście najchętniej kupowanych dóbr luksusowych obok domów, samochodów i biżuterii znajdują się także markowe zegarki.

Marki luksusowe

Wśród zegarków znajdujących się na polskim rynku można również spotkać pokaźną grupę tych, opatrzonych luksusowymi znakami towarowymi. Do marek luksusowych należą dwa rodzaje zegarków. Pierwszy to modele pochodzące ze znanych zakładów zegarmistrzowskich, które posiadają certyfikaty jakości, a dodatkowo wykonane są z najlepszych i najdroższych materiałów. Do tego typu zegarków można zaliczyć produkty takich firm jak Omega czy Rolex. Drugą grupą luksusowych zegarków są tzw. zegarki modowe. Są to produkty sygnowane logo najbardziej znanych domów mody. Te zegarki nie posiadają certyfikatów jakości, ale za to są najmodniejsze w danym sezonie. Wykonane są z luksusowych materiałów, co dodatkowo podnosi ich wartość.

Gdzie kupić luksusowe zegarki?

W dużych miastach pojawia się coraz więcej firmowych butików sprzedających zegarki. Poza nimi są także znane sieci jubilerskie jak:

  • W. Kruk
  • APART
  • Terpiłowscy

które także mają podpisane umowy z firmami zegarmistrzowskimi na sprzedaż ich produktów. Warto jednak zaznaczyć, że w polskich sklepach, pomimo szerokiej oferty, nie wszystkie modele można kupić. Najdroższe zegarki marki Rolex czy Omega są dostępne tylko na zamówienie, aczkolwiek należy wspomnieć, że część z nich można nabyć również za pośrednictwem specjalistycznych sklepów z luksusowymi zegarkami. O ile w polskich sklepach stacjonarnych zegarki o wartości przekraczającej 100 tys. złotych są dość rzadko spotykane o tyle w sklepach internetowych można je kupić bez większego problemu. Chociażby w naszym sklepie znajdziesz zegarki z serii Rolex Daytona, której poszczególne egzemplarze warte są nawet ponad 200 tys. złotych.

images