Omega to firma, która często oferuje miłośnikom swoich zegarków specjalne serie kolekcjonerskie.

Pisaliśmy już wcześniej m.in. o Omegach olimpijskich http://www.czaszegarkow.pl/blog/olimpijska-omega/, które dostępne były w bardzo ograniczonych ilościach i rozeszły się niezwykle szybko. Dziś kilka słów o kolejnej limitowanej odsłonie Omegi – Seamaster Aqua Terra Worldtimer.

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer to zegarek, który powstał z okazji 15 rocznicy urodzin linii Aqua Terra. Tym razem seria jest ograniczona do zaledwie 89 egzemplarzy. Mała ilość to jednak tylko zachęta dla prawdziwych kolekcjonerów.

Miłośnicy marki doskonale wiedzą, że zegarki Omega są zazwyczaj niezwykle proste w swojej budowie i funkcjach. Firma skupia się przede wszystkim na produkcji zegarków odmierzających czas. Niektóre modele wyposażone są także w funkcję chronografu lub GMT. Przez lata pojawił się także model z tourbillonem, ale uznawany jest on za zegarek kolekcjonerski. Tym razem Omega po raz kolejny postanowiła zaskoczyć swoich miłośników i powstał zegarek z komplikacją World Time, czyli pokazujący równocześnie czas w 24 strefach. Model ten zachwyca nie tylko swoją innowacyjną funkcją, ale także materiałami, jakich użyto do jego produkcji oraz wyglądem.

Najbardziej rzucającą się w oczy jest niezwykła tarcza tego zegarka. Jej zewnętrzną część stanowi lista miast. Oznaczono je trzema kolorami: na czerwono opisano miasta GMT, na czarno +1 godzina (w lecie), na niebiesko – bez czasu letniego. Do każdego z miast przyporządkowany jest ring z godzinami widoczny nieco niżej. Ring podzielony jest na jasną i ciemną stronę, które symbolizują odpowiednio dzień lub noc. W samym centrum tarczy znajduje się ręcznie malowany glob, który niewątpliwi jest jej największą ozdobą. Uzupełnieniem tarczy są złote indeksy i wskazówki, dość pokaźnych rozmiarów, oraz okienko daty na godzinie 6-tej.

Zegarek to jednak nie tylko wspaniała i niezwykła tarcza. Trzeba wspomnieć również o kopercie wykonanej z polerowanej platyny. Uzupełnieniem jest szafirowe szkiełko, które przykrywa tarczę i chronią ją przed uszkodzeniami. Po odwróceniu zegarka można obserwować jego mechanizm przez przeszklony dekiel. Mechanizm po testach e METAS otrzymał certyfikat Master Chronometr. Pracuje z częstotliwością 3,5Hz i gwarantuje 60 godzin rezerwy chodu.

Warto również wspomnieć, że zegarek ten pojawi się na rynku w grudniu 2017 roku. Jego cena to 48600 USD czyli ok. 180 tys. złotych.