O tym, że nazwa i logo firmy bywa jednym z największych jej dóbr wiedzą przede wszystkim przedsiębiorcy. Wypracowanie sobie marki wymaga wielu nakładów pracy i pieniędzy. Wśród najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie są takie jak np. Coca-Cola, Mercedes Benz czy Rolex. Ponieważ za marką często idą pieniądze firmy walczą o jej ochronę.

Dlaczego marka jest tak ważna?
Marka to pojęcie łączące w sobie wiele różnych elementów takich jak wspomniana wyżej nazwa, logo, znak towarowy, jakość produktu lub usługi. Jeśli firma dba o wizerunek swój i swoich produktów to z czasem jej znak staje się rozpoznawalny, a tym samym klienci wybierają jej produkty i usługi. Doskonałym przykładem znanych i cenionych na rynku firm są producenci zegarków takich jak Rolex, Omega czy Doxa. Firmy, które ponoszą nakłady na stworzenie i wypromowanie swojej marki często walczą o to, aby ją ochronić. Znaki towarowe i nazwy są zgłaszane do urzędu patentowego, a w razie ich naruszenia sprawy znajdują finał w sądach.

Rolex – zegarki czy rolety?

Bardzo spektakularną sprawą związaną ze znaną marką szwajcarskich zegarków Rolex, był sądowy spór o nazwę, który odbył się w latach 90-tych w Polsce. Szwajcarska firma Rolex, produkująca luksusowe zegarki, pozwała polską firmę Rolex – produkującą rolety okienne. Niestety zgodnie z obowiązującym wówczas prawem zarzuty szwajcarskiej firmy zostały odrzucone, a polska firma zyskała prawo do dalszego posługiwania się swoją nazwą. W obecnym stanie prawnym z pewnością rolety musiałyby zmienić nazwę, ponieważ Rolex to nazwa znanych, cenionych i produkowanych od dziesięcioleci zegarków.

rolex-submariner-116610LN_MED

Rolex – zegarki z najwyższej półki
Obecnie, niezależnie od tego czy w latach 90-tych Rolex obronił swoją nazwę czy też nie, firma kojarzy się przede wszystkim z doskonałej jakości zegarkami. Posiadanie Rolexa podnosi rangę każdego właściciela. Zegarki tej marki zarówno męskie jak i damskie są także doskonałym sposobem na inwestowanie. Warto wiedzieć, że na giełdach zegarków niektóre egzemplarze Rolexów osiągają dziś cenę sięgającą kilkudziesięciu tysięcy euro.

 

To, jak bardzo złożony mechanizm kryje się we wnętrzu Rolex’ów można zobaczyć choćby tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=6xn4TSULVd8

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór czasomierzy marki Rolex. Więcej szczegółów:
http://www.czaszegarkow.pl/rolex-c-9.html