Skagen – duńskie stylowe zegarki

Choć Dania nie słynie z zegarków w tym samym stopniu, co Szwajcaria, Duńczycy także świetnie się na nich znają. Tworzą je z zachowaniem własnego, unikalnego klimatu. Dowodem mogą być choćby duńskie zegarki Skagen, świetnie trafiające w gust wielbicieli klasycznej estetyki.

Skagen to duńskie miasteczko, leżące nad brzegiem morza. Właśnie to miejsce zainspirowało w  1989 roku małżeństwo założycieli firmy, by stworzyć linię zegarków inspirowanych morską estetyką i kolorami. Tarcze nawiązują więc do pięknych odcieni wody, w produkcji wykorzystywana jest masa perłowa oraz naturalne elementy. To wyjątkowe miejsce na szczycie Półwyspu Jutlandzkiego łączy wody dwóch mórz – Północnego i Bałtyckiego. Jak wyglądają zegarki stworzone z takich inspiracji?

 

Klasycznie, ale nie staroświecko

Linie zegarków Skagen charakteryzuje spokojna estetyka. Nie wszystkie modele są minimalistyczne, jednak i takie można tutaj znaleźć. Zegarki, choć doskonale zaprojektowane i wykonane z ogromną dbałością, są stosunkowo skromne. Dzięki temu pasują zarówno do nowoczesnych stylizacji, jak i do tych bardzo klasycznych. Nie wysuwają się na pierwszy plan, choć z pewnością trudno je przeoczyć.

Marka tworzy zarówno zegarki męskie jak i damskie, choć podział na płcie nie jest tutaj wcale nachalny. We wszystkich projektach można znaleźć takie elementy, jak czyste niebo, spienione fale, obłoki, latarnie morskie, wysokie trawy. Nieskomplikowana, opływowa forma daje efekt nowoczesności mocno zakorzenionej w klasyce.

 

Czym wyróżniają się zegarki Skagen?

Zegarki Skagen to cienkie koperty ze stali chirurgicznej lub z z tytanu, bez dodatku niklu. Najlepiej charakteryzują je:

  • hipoalergiczność materiałów,
  • lekkie bransolety, które doskonale leżą na ręce,
  • wytrzymała konstrukcja,
  • charakterystyczne, cienkie bransolety mesh,
  • nadmorska, spokojna kolorystyka i estetyka,
  • ponadczasowy charakter, który jeszcze długo nie wyjdzie z mody.

Ideą przyświecającą tworzeniu tych zegarków było przede wszystkim zaprojektowanie pięknych, uniwersalnych modeli w przystępnych cenach.

 

Niezwykła biżuteria

Oprócz zegarków Skagen tworzy także inne elementy biżuterii – kolczyki, pierścionki, wyjątkowe bransolety. We wszystkich można odnaleźć charakterystyczny, nadmorski charakter i wyjątkowe piękno. Stal, szkło i proste formy wspaniale się komponują, tworząc prawdziwie unikatowe projekty.

Główną domeną firmy Skagen pozostają jednak zegarki. Warto zapoznać się ze wszystkimi liniami, by jeszcze lepiej zrozumieć koncepcję duńskiej, klasycznej prostoty. Dodatkową zaletą tej biżuterii są naprawdę przystępne ceny, które sprawiają, że produkty nie są dostępne jedynie dla wybranych.